שתף קטע נבחר

פרופ' גבריאלה שלו - השגרירה הבאה באו"ם

לאחר קרב פוליטי בין ראש הממשלה לשרת החוץ, ניצחה לבני ופרופ' גבריאלה שלו תמונה לשגרירת ישראל באו"ם. אולמרט, ברק ודליה איציק ביקשו למנות לתפקיד את אלון פנקס

פרופ' גבריאלה שלו תחליף את דני גילרמן, כשגרירת ישראל באו"ם. פרופ' שלו מכהנת כרקטורית של מכללת קריית אונו, היא היתה בעבר פרופסור למשפטים באוניברסיטה העברית ונחשבת למומחית בעלת שם עולמי בדיני חוזים.

 

שרת החוץ, ציפי לבני, החליטה למנות את פרופסור שלו לתפקיד, לאחר שנשים אחרות אליהן פנתה בנושא סירבו להצעה להיות שגרירה באו"ם. גילרמן צפוי לסיים את תפקידו בניו-יורק בשבועות הקרובים, ואם לא יהיו הפתעות או שינויים דרמטיים הרי ששלו תחליף אותו.

 

על מינוי השגריר באו"ם התנהל קרב פוליטי מר בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשרת החוץ. אולמרט היה מעוניין שלתפקיד השגריר ימונה קונסול ישראל לשעבר בניו-יורק, אלון פנקס, שנחשב למסביר מעולה ולבעל ניסיון רב בזירה הפוליטית האמריקנית. פנקס נחשב לקונסול בולט מאוד ומשפיע מאוד בעת שכיהן בתפקיד ואולמרט תמך במינויו.

 

גם יו"ר העבודה, אהוד ברק, תמך במינויו של פנקס, שנחשב לאחד ממקורביו ויועציו במשך שנים רבות. נשיא המדינה שמעון פרס ויו"ר הכנסת דליה איציק תמכו גם הם במינויו של פנקס, אולם לבני התנגדה למינויו.

 

גורמים המעורבים בנושא אמרו כי לבני התנגדה למינויו של אדם שזוכה לתמיכתו של אולמרט ושל איציק. לבני רצתה להיות זו שקובעת את זהות השגריר הבא ובעקשנות רבה נאבקה נגד ההמלצות החמות שליוו את מועמדותו של אלון פנקס.

 

פרופסור שלו סירבה להגיב לפניית ynet בנושא ואמרה כי לא תתייחס עד שדבר המינוי יוכרז באופן רשמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאו"ם. פרופ' גבריאלה שלו
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים