שתף קטע נבחר

נוקיה רוכשת את מערכת ההפעלה סימביאן

ענקית הסלולר הפינית רוכשת את מערכת ההפעלה לטלפונים הסלולריים במטרה להתחרות בפלטפורמות של Google ו-Apple

בזמן שגוגל מגמגמת לגבי האנדרואיד, מערכת ההפעלה שלה לטלפונים סלולריים, יוצאת נוקיה בצעד מפתיע ורוכשת את סימביאן, מערכת ההפעלה לטלפונים חכמים. החברה עתידה לרכוש 52% ממניות החברה שעדיין לא בבעלותה במחיר של 420 מליון דולר.

 

המטרה הראשונית של נוקיה תהיה להפיץ את מערכת ההפעלה בכמה שיותר מכשירים סלולריים, וזאת על ידי שחרור המערכת לשימוש חברות אחרות ללא תשלום תמלוגים. כיום חברות שמוכרות מכשירים המופעלים על ידי סימביאן משלמות תמלוגים של 4.10 דולר למכשיר. 

 

סימביאן היא מערכת ההפעלה הסלולרית הנפוצה ביותר, כאשר ההערכות עומדות על כך שהיא מותקנת בכשני שלישים מהטלפונים החכמים בעולם.

 

למרות שמהבחינה הזאת היא משאירה את המתחרה העיקרית שלה, Windows Mobile, הרחק מאחור, שחרורה המתקרב של אנדרואיד, מערכת ההפעלה של גוגל, והפופולריות הגוברת של ה-iPhone, עלולות לשנות את התמונה, והורדת התמלוגים היא מהלך שנועד להבטיח לנוקיה שסימביאן תשאר בהפרש מול המתחרים. 

 

"מחירים נמוכים יותר הם בדיוק מה שהשוק צריך כדי לדחוף את הטלפונים החכמים לצרכנים, וויתור על התמלוגים הולך לעזור לכך. בשביל ספקיות השירות מדובר באלטרנטיבה טובה לאנדרואיד", אומרת קרולינה מילנסי, אנליסטת של חברת גרטנר.

 

חברות נוספות תומכות במהלך

כדי להמשיך ולפתח את מערכת ההפעלה, פתחה נוקיה קרן לפיתוח עבור סימביאן, ביחד עם ספקיות תקשורת ואלקטרוניקה, ביניהן AT&T, Vodafone, Texas Instruments ועוד. נוקיה תעביר את מערכת ההפעלה הנוכחית, S60, לפיתוח הקרן, ובד בבד תעבוד על גירסה חדשה לגמרי של התוכנה, שעתידה לצאת במהלך 2009.

 

שלוש מהחברות שמחזיקות היום במניות סימביאן, סוני-אריקסון, פנסוניק וסימנס כבר הביעו תמיכה במהלך והסכימו למכור את המניות שלהן לטובת נוקיה. גם חברת סמסונג לא צפויה להתנגד, ובמידה והכל ילך כשורה נוקיה צפויה לחתום על העיסקה עד סוף השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים