שתף קטע נבחר

העדה החרדית נגד ה-MP4

בד"ץ העדה החרדית כבר הזהיר את הציבור מהמכשיר "הנכנס לבתים במסווה של שיעורי תורה וטומן בחובו סחי ומאוס" ואף קבע כי בי"ז תמוז ידון בחנויות המספקות את המכשיר. בשבוע שעבר היה מי שהחליט לעשות מעשה - חנות ליד מאה שערים נופצה, מעבדת תיקונים עלתה באש

ההתפתחות הטכנולוגית מאז ומתמיד הביאה עימה אתגר לא פשוט לציבור החרדי. לרוב, נטייתם של הרבנים הייתה לשלול כל מגע עם מכשור טכנולוגי חדיש, זאת בשל החשש לחדירת תכנים בעייתיים מבחינה חינוכית, וכך עלו עכשיו על הכוונת מכשירי ה-Mp4 באמצעותם ניתן לצפות בסרטים.

 

בשבוע שעבר צויינה עליית מדרגה במלחמה נגד המכשירים החדישים כאשר חנות הממוקמת בסמוך למאה שערים ומספקת את אותם מכשירים ניזוקה על ידי אלמונים וחלונות הראווה ושולחן התצוגה במקום נופצו כליל. גם גורלה של החנות, "ספייס", המספקת את אותם מכשירים אסורים, לא שפר עליה. דקות לפני כניסת השבת האחרונה, נשרפה גם מעבדת התיקונים השייכת לחנות, הסמוכה לכיכר בשבת בירושלים.

 

הפשקווילים הזהירו

כבר מזה כמה חודשים לפני אירוע השריפה, נהגו לפקוד מדי שבוע את פתח החנות קבוצת אברכים בהפגנת מחאה על מכירת המכשירים האסורים במקום. כנגד בעלי החנות אף הופצו מודעות אנונימיות (פשקווילים) תחת הכותרת "מגיפה" בהם נכתב: "מגיפה נוראה ואיומה משתוללת בתוככי מחננו יום יום נופלים חללים רחמנא לצלן על ידי הכלים הטמאים שנאסרו על ידי כל גדולי ישראל, ולמגינת ליבנו עדיין מציפים הם את העולם החרדי על ידי חצופים ומחטיאי רבים אלו המסיתים ומדיחים בחוברות הטמאות שפרסמו בתוך בתי ישראל להתמכר לשטן ואש הסרטים ושאר הטומאות המכלים ומהרסים כל חלקה טובה ואין מי שיאמר למלאך המשחית הרף".

 

במודעה אחרת פרסמו אנשי הוועד להצלת הנוער בארץ הקודש את אזהרת הרבנים ובד"ץ העדה החרדית את האיסור על המכירה והשימוש במכשירי Mp4, "הטומן בחובו כל הסחי והמיאוס", נכתב. עוד מוזהר הציבור במודעה: "במכשיר כיס קטן מנסה השטן להכניס הכול אל תוך הבתים וישיבות המבוצרים במסווה של שמיעת שיעורי תורה".

 

בדיקת ynet העלתה כי עניין מכירת מכשירי ה-Mp4 אכן עלה בפני רבני בד"ץ העדה החרדית אשר דן בנושא. בפסק הדין קבעו הרבנים כי אסור למכור את המכשירים המדוברים וכי הם מזהירים את כל החנויות המוכרים נגנים מסוג Mp4 ש"אסור למוכרם ובאם לא ישמעו לפסק בית הדין צדק עד שבעה עשר בתמוז תשס"ח, ידון בד"ץ בחנויות שעוברות על האיסור".

 

התאריך שננקב בפסק הדין חל בעוד כשלושה שבועות. אולם בקרב הציבור המתנגד למכשירים היה מי שלא התאפק וכאמור, מעבדת התיקונים של החנות נשרפה כבר ביום שישי האחרון. בעקבות אירוע השריפה הוגשה על ידי בעלי החנות תלונה למשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים