שתף קטע נבחר

הקואליציה מקווה לאשר היום את סבב המינויים

לאחר חודשים של המתנה, אולמרט מקווה לאשר היום בכנסת שורת מינויים: אלי אפללו ימונה לשר, רוחמה אברהם-בלילא תשודרג למשרד התיירות, ואבישי ברוורמן יהפוך ליו"ר ועדת הכספים. גם מקורבי רה"מ לא נשמעים בטוחים

האם סוף סוף יוצא סבב המינויים בקואליציה לדרך? ועדת הכנסת תתכנס הבוקר (יום ג') בניסיון לאשר את מינויו של ח"כ אבישי ברוורמן (עבודה) לתפקיד יו"ר ועדת הכספים של הכנסת. המינוי אמור להיות חלק משורה של חילופי תפקידים, שבקואליציה מקווים לאשר למרות המצב הפוליטי השברירי.

 

על פי המתוכנן ימונה יו"ר הקואליציה, ח"כ אלי אפללו מקדימה, לתפקיד שר. במקרה כזה צפוי להחליפו כיו"ר הקואליציה מי שמשמש כיום כממלא מקומו, מקורבו של ראש הממשלה אולמרט - ח"כ יואל חסון. בנוסף, ימונה כאמור ברוורמן ליו"ר ועדת הכספים במקומו של ח"כ סטס מסז'ניקוב, אשר מחזיק בו זמן רב לאחר שסיעתו - ישראל ביתנו - פרשה מהממשלה.

 

משך חודשים ארוכים היה הסבב המתוכנן תקוע, בשל סיבות שונות. גורמים בלשכת ראש הממשלה אישרו כי מחר ייעשה ניסיון לבצע את סבב התפקידים, אולם גם בסביבתו של אולמרט מודעים למצבה השברירי של הקואליציה, ושומרים על זהירות: "לא בטוח שהסבב יצליח".

 

חלק נוסף מסבב המינויים עשוי להביא לשדרוג במעמדה של רוחמה אברהם-בלילא, השרה המקשרת בין הממשלה לכנסת.

 תיק התיירות נותר פנוי מאז פרישת ישראל ביתנו, וייתכן כי השרה אברהם תקודם לתפקיד זה. באשר לאפללו, הוא אמור להתמנות לאחד משני התיקים בהם מחזיק כיום השר יעקב אדרי: תיק הנגב והגליל או התיק לקליטת העלייה.

 

גורמים בקואליציה אמרו אמש: "סבב התיקים הזה משלים את תהליך ייצוב הקואליציה וייחזק את יכולות הקואליציה להערך לקראת הדיונים על אישור תקציב המדינה. בסך הכל מדובר בהשלמות נדרשות של תיקים שלא היה בהם שר בפועל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ברורמן. יו"ר ועדת הכספים הבא
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
אפללו. שר חדש
צילום: אלכס קולומויסקי
אברהם-בלילא. שדרוג
צילום: גיל יוחנן
מומלצים