שתף קטע נבחר

מפר הרגיעה: סוחר גרעינים שחשש לפרנסה

פצצות מרגמה שנורו לפני כמה ימים לעבר נחל עוז איימו על יציבות הרגיעה. כעת מתברר שמי שעומד מאחורי השיגור הוא סוחר גרעינים מעזה, שפחד כי לאחר פתיחת המעברים - ייתקע עם כמויות גדולות של סחורה. ל-ynet נודע כי חמאס עצר את האיש

הרגיעה השברירית בין ישראל וחמאס כמעט והסתיימה, השקט המתוח בעוטף עזה וברצועה עצמה נשבר לרגע, וההישגים במשא ומתן עם הפלסטינים היו על סף גניזה בשל כמה פצצות מרגמה שנורו לעבר נחל עוז. כעת מתברר שמי שעומד מאחורי הירי הוא סוחר גרעינים, שחשש שפתיחת המעברים תפגע בו כלכלית. 

 

אז מתברר שפרט לארגוני הטרור המתנגדים מבחינה אידאולוגית לרגיעה, ישנם גם תושבים אחרים ברצועה שאינם שבעי רצון ממנה. ל-ynet נודע כי בימים האחרונים עצר חמאס תושב עזה משכונת סג'עייה הסוחר בגרעינים על כך ששידל את קרובי משפחתו לירות פצמ"רים.

 

מזימתו של הסוחר היתה שבתגובה לירי ישראל לא תפתח את המעברים, וכך הוא יוכל למכור את כל הסחורה שהיתה ברשותו - גרעינים מצריים באיכות פחות טובה מאלו המיובאים מישראל.

 

לאחר הירי לעבר נחל עוז לא קיבל על עצמו מי מהארגונים ברצועה אחריות, וחקירה מהירה של כוחות הביטחון של החמאס הובילו אותם אל הסוחר. הוא הודה כי חשש "להיתקע" עם סחורה רבה נוכח ההעדפה הברורה של התושבים לסחורות מישראל. הוא סיפר כי שילם כסף לצעירים ממשפחות, חמולה ידועה בעזה וברצועה, כדי שיירו את הפצצות.

 

סוחר הגרעינים עדיין כלוא בידי חמאס, יחד עם מבצעי הירי בפועל. ברצועה אומרים כי הטיפול המהיר של חמאס מוכיח את

נחישות התנועה להבטיח את קיום הרגיעה.

 

בתנועה ממשיכים בתיאום מתמיד עם הארגונים הפלסטינים, כדי לוודא את שימורה של הרגיעה. למרות הצהרות של הנהגת חמאס כי לא תשמש משמר גבול של ישראל, בארגון פועלים ללא לאות כדי לשמור על השקט בתקווה שבימים הקרובים ייפתחו באופן מוחלט כל מעברי הרצועה, למעט מעבר רפיח, שממשיך להיות במרכז הדיונים בין התנועה למצרים.

 

גורם באחד הארגונים אמר ל-ynet כי אנשי חמאס לא מפטרלים בכוונה למנוע את הירי, אך במסגרת חדר המבצעים המיוחד שהוקם, שבו משתתפים נציגי כל הארגונים, מנסים בתנועה לשמור על מחויבות יתר הפלגים האחרים לרגיעה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד פצמ"ר
צילום: דובר צה"ל
צילום: מאיר פרטוש
עוד מכירות
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים