שתף קטע נבחר

שליט: אין נחישות ויצירתיות במו"מ לשחרור גלעד

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, תקף את רה"מ בשל חוסר ההתקדמות במו"מ לשחרור בנו. "צריך לנסות לשים את עצמנו במקום החטוף שיושב במרתף חשוך ואז לנסות לדון בדברים בצורה יותר אובייקטיבית", אמר בדיון באוניברסיטה

עסקת השבויים מול חיזבאללה התקדמה משמעותית עם אישורה בממשלה, אולם המו"מ מול חמאס לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, טרם הנפיק תוצאות משמעותיות. "במקרה שלנו לא ראיתי את האפקטיביות, את הנחישות ואת היצירתיות במו"מ - אם התנהל. לא ראיתי את זה כשראש הממשלה לקח את זה על עצמו", כך אמר הערב (יום ג') נועם שליט, אביו של החייל החטוף נועם שליט.

 

שליט, שדיבר בכנס פידיון שבויים באוניברסיטת בר-אילן, מתח ביקורת על

השיח סביב המו"מ המתנהל מול חמאס בתיווך מצרים. "אנחנו יושבים פה במגדל השן האקדמי ומעלים כל מיני רעיונות, אבל צריך לנסות לשים את עצמנו לרגע במקום אותו שבוי או חטוף שיושב באיזשהו מרתף במקום בלתי נודע וחשוך ואז לנסות לעלות את הדברים ולדון בצורה יותר אובייקטיבית".

 

הוא לא חסך ביקורת ביקורת מראש הממשלה "אחרי שנתיים אמרנו לראש הממשלה - במבחן התוצאה אתה נכשלת ואנחנו הולכים לציבור, שהציבור יחליט". בהתייחסו לרשימות האסירים שדורש חמאס לשחרר בתמורה לבנו, אמר שליט: "זה נראה לי לא סביר בעליל שאתה אומר לארגון טרור 'תן לי את השמות'. תהרגו אותי אני לא מבין!".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס אתמול לעסקה עתידית לשחרור שליט: "המשא ומתן על שליט נמצא בהליך של התגבשות, והפיתרון לא יהיה פשוט, לא יהיה קל ולא מהיר. גם כאן יהיו החלטות קשות. אני מקווה שהעם יתלכד כעת. נדע לעמוד גם כשמולנו יעמדו המונים צוהלים ברחובות, על כך שסחטו מאיתנו ויתורים קשים".  

 

נועם שליט, הממתין כבר שנתיים ושבוע לשובו של הבן, היה עד בשבוע האחרון לאישור העסקה עם חיזבאללה,

שתשיב את החיילים החטופים בלבנון, גולדווסר ורגב, הביתה. לאחר שאושרה העסקה בממשלה, אמר שליט כי הוא מרוצה עבור בני משפחות גולדווסר ורגב.

 

שליט אמר ל-ynet: "אני שמח שהסיוט של השנתיים האחרונות נמצא לקראת סיום מבחינתם". הוא הוסיף כי אינו חושב שניתן לקשור בין העסקה שאושרה לבין זו שתשיב את בנו. "צריך לדון בכל מקרה לגופו", הוא אמר.  

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 737 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט. "לשים את עצמנו במקום השבוי"
צילום: ירון ברנר
גלעד שליט. שנתיים בשבי
צילום: רפרודוקציה
מומלצים