שתף קטע נבחר

"חמאס עוצר סוחרים שהתארגנו לסכל הרגיעה"

בעקבות הפרסום ב-ynet על כך שמפר הרגיעה היה סוחר גרעינים מהרצועה שחשש לפרנסתו, גורם ביטחוני פלסטיני סיפר על שורת מעצרים. חמאס ממשיך במאמציו לשמור על הרגיעה

חמאס פועל להבטיח את שמירת הרגיעה ברצועת עזה, ואתמול (יום ד') התברר: לא רק סוחר גרעינים אחד עמד מאחורי ירי פצצת המרגמה לעבר נחל עוז בשבוע שעבר. על החשדות בעזה פורסם שלשום ב-ynet.

 

גורם ביטחוני ברצועה אמר ל-ynet כי לא מדובר ביוזמה אישית של סוחר אחד, אלא בהתארגנות של מספר סוחרים שעמדו מאחורי הירי. לדברי הגורם, עד כה נעצרו בפרשה שבעה בני אדם, ביניהם סוחרים וכן שלושה חמושים שירו מרגמה אחת לפחות. השלושה נתפסו כאשר תיכננו לירות מגמות נוספות ומעצרם הוביל למעצר סוחרים שמימנו את הירי.

 

סוחר הגרעינים וחבריו חששו כי הרגיעה תוביל לפתיחת המעברים, ובעקבות זאת מחירי הסחורות יירדו. בעיקר חששו שהדבר יביא לכך שהם יישארו כשברשותם כמויות גדולות של סחורה.

 

בחמאס פועלים להבטיח שהרגיעה תימשך ומקיימים לשם כך מגעים רצופים עם כל הארגונים הפלסטינים.

 אתמול נפתחו המעברים המסחריים לרצועת עזה, מה שאיפשר לפלסטינים לקבל מוצרים שנעדרו מן הרצועה חודשים ארוכים, לעיתים שנה, כמו מלט וסחורות נוספות.

 

עם זאת, בחמאס חוששים שניסיון ההמונים לפרוץ אתמול את מעבר רפיח בגבול עם מצרים יפגעו במגעים המתנהלים בין החמאס למצרים סביב המעבר. בתגובה לאירוע, סגרו המצרים את המעבר, שנפתח רק אתמול, והיה אמור להישאר פתוח עד יום חמישי כדי לאפשר יציאת חולים ובעלי היתרים מיוחדים למצרים. בתגובה לסגירת המעבר, יידו עשרות צעירים פלסטינים אבנים לעבר השוטרים המצרים המוצבים במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים