שתף קטע נבחר

פיגוע דריסה בירושלים: 3 נהרגו, עשרות נפצעו

ברחוב יפו בירושלים פגע נהג טרקטור ערבי בהולכי רגל, במכוניות ובאוטובוס. שלושה בני-אדם נהרגו וכ-36 נפצעו. נהג הטרקטור נורה למוות על-ידי שוטר יס"מ. במשטרה אומרים כי מדובר בפיגוע. עד ראייה: "הטרקטור נסע לכיוון שוק מחנה יהודה והפך אוטובוס. הוא פגע בהולכי רגל ובמי שנמצא בכביש"

פיגוע דריסה בלב ירושלים: שלושה בני אדם נהרגו וכ-36 בני אדם נפגעו - שניים באורח קשה ארבעה בינוני ו-30 קל - בפיגוע דריסה שהתרחש סמוך לשעה 12:00 (יום ד') במרכז ירושלים. נהג טרקטור ערבי פגע בהולכי רגל, במכוניות והפך שני אוטובוסים. שוטר יס"מ ירה בנהג למוות סמוך לבית החולים "שערי צדק" הישן. נהג הטרקטור הוא בן 30, תושב אחד הכפרים ממזרח לירושלים, מוכר למשטרה בשל עבר פלילי.

 

במד"א הוכרז אירוע רב-נפגעים. במקום הרס רב. במד"א דיווחו על שלוש זירות בהן יש נפגעים - ברחובות רש"י, שרי ישראל ויפו - לאחר שהטרקטור נסע מאות מטרים ופגע בהולכי רגל ומכוניות. בין הפצועים קל - אם ותינוקת.

 

מפקד משטרת מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, אמר: "מחבל רכוב על טרקטור מסוג שופל החל לפגוע בכלי רכב תוך כדי הוא הפך שני אוטובוסים".

 

מנהל מחוז ירושלים בחברת אגד, יוסי קצ'קס: "שני אוטובוסים שלנו נפגעו מהטרקטור המשתולל - אחד בקו 13 והשני בקו 60. שניהם נסעו לאזור שוק מחנה יהודה לכיוון התחנה המרכזית. בקו 13 היו 35 נוסעים ובאוטובוס השני שנפגע כ-15 נוסעים. הנהגים וחלק מהנוסעים נפצעו או לקו בהלם והם פונו לבתי החולים בעיר". 


מכוניות הפוכות ומעוכות. זירת הפיגוע (צילום: רויטרס) 

 

ציון שטרית, שהיה עד ראייה לפיגוע, סיפר ל-ynet: "חשבתי שזה טרקטור שעובד שם ופתאום הוא פנה לתוך הכביש, והתחיל לעלות על מכוניות באופן חופשי. מכוניות עומדות ברמזורים והוא עם השופל שלו דרך עליהם והרביץ להם עם הכף. צעקתי לאנשים - תירו בו. ראיתי איש ביטחון ממגדל העיר יוצא עם רובה עוזי לכיוונו. הטרקטור נסע לכיוון שוק מחנה יהודה והפך אוטובוס. הוא פגע בהולכי רגל ובכל מי שנמצא בכביש. מכוניות התפרקו שם בכמויות, רק בסרטים רואים דברים כאלה. פשוט נורא ואיום".

 

עד ראייה נוסף, שנסע במונית במרכז ירושלים, סיפר: "ראיתי את הטרקטור מרים רכב בכף, משליך אותו לתעלה ואז מועך אותו. הוא סיים עם הרכב, עבר לרכב שלפניי, הרים אותו וחזר על אותה פעולה. הוא פשוט דרס אותם. הוא בא אלינו, ראיתי אותו פונה לכיוון שלנו, צעקתי לבן שלי - צא החוצה וברחנו. רצנו כמו מטורפים ואז שמענו שתי יריות".


רכב שהטרקטור פגע בו (צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א)

 

ב-6 במרס נרצחו שמונה בני-אדם, כאשר מחבל ממזרח ירושלים פתח באש לעבר תלמידים בישיבת מרכז הרב בירושלים.

 סמוך לשעה 20:45 התקבל דיווח במשטרה ובמד"א על יריות שנשמעו בישיבה. ממד"א נמסר כי הם טיפלו בעשרה פצועים - ביניהם שלושה במצב קשה וקשה מאוד, ושבעה קל - הם פונו לבית החולים "שערי צדק" ו"הדסה" עין כרם. חלק מהפצועים הם נערים בני 16. אחד הפצועים שנפצע קל, נפגע כשקפץ מחלון חדרו בישיבה.

 

מספרי החירום: הדסה עין כרם: 1255122, הדסה הר הצופים1255121, שערי צדק: 1255125 - פקס: 02-5844972. מעיריית ירושלים נמסר כי אפשר לקבל מידע במוקד העירוני 106 או למתקשרים מחוץ לעיר: 02-5314600/1/2/3/4.

 

בהכנת הידיעה השתתפו נטע סלע, רועי מנדל, מיטל יסעור בית-אור ורונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטרקטור הפוגע
צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א
אחד האוטובוסים שנפגעו
צילום: רויטרס
פינוי הנהג הפצוע
צילום: דודי ועקנין
מומלצים