שתף קטע נבחר

שוטר בפיגוע: "סימנתי למחבל לרדוף אחריי"

שאדי דאו, שעבד כשוטר בזירת הפיגוע בירושלים, סיפר שניסה להציב עצמו כפיתיון כדי למנוע פגיעה באנשים נוספים. "לא יריתי בו על הטרקטור כי כבר לא היה לו דופק", הסביר. גם השוטרת אלינור נחום תיארה את שאירע: "חשבנו שזו תאונת דרכים, חשבתי ששאדי נדרס"

"נעמדתי מול הטרקטור, סימנתי לו לרדוף אחריי כדי שאני אהיה למטרה ולא אנשים מסביב וכדי להוציא אותו מהשטח" - כך סיפר בצהריים (יום ה') שאדי דאו, אחד מהשוטרים שפעלו לעצור את המחבל בפיגוע אתמול במרכז ירושלים. במסע ההרג נגבו חייהם של אליזבת (לילי) גורן-פרידמן, בת-שבע אונטרמן וז'אן רלוי, ועשרות אחרים נפצעו.

 

מסע ההרג

 

יממה אחרי האירוע המחריד, סיפרו השוטר והשוטרת שהיו ברחוב יפו במסגרת עבודתם, על מה שקרה בזמן אמת. "בהתחלה חשבנו שמדובר בתאונת דרכים, אבל אז הוא פגע עוד פעם באוטובוס והבנו שזה משהו יותר רציני", אמרה אלינור נחום, הראשונה שירתה לעבר המחבל חוסאם דוויאת.

 

נחום הוסיפה: "שאדי היה מול הטרקטור, המחבל ניסה לדרוס אותו. שלפתי נשק, דרכתי ויריתי שני כדורים לעבר השמשה של הטרקטור. ראיתי שהשמשה מתנפצת והמחבל נופל, ואז שאדי רץ לעבר הטרקטור ואני התחלתי לטפל בפצועים". בשלב מסוים סיפרה נחום כי חשבה ששאדי נדרס, אבל אז ראתה אותו על הטרקטור.

 

שאדי דאו תיאר את נקודת מבטו: "ראיתי את הטרקטור עולה פעם שנייה על האוטובוס, והבנתי שמדובר במשהו יותר מתאונת דרכים". אחרי שהציב עצמו כפיתיון למחבל, אמר דאו כי "שלפתי את הנשק, רצתי לכיוון הטרקטור, אבל כשהסתכלתי על המחבל ירד לו דם מהראש ולא היה לו דופק. החזרתי את הנשק לנרתיק.

 

"חיפשתי מפתח לטרקטור כדי לעצור אותו, לפתע בא חרדי וזרק אבן שפגעה בראשו. פתאום הוא (המחבל) הרים את הראש והחל לצעוק 'אללה אכבר', התחלתי להיאבק איתו,

 נתתי לו מכות בצוואר ובראש כדי להוציא אותו מהטרקטור, אך הוא דחף אותי בחזרה. שלפתי שוב את הנשק, דרכתי ואז שמעתי שלוש יריות". דאו מתכוון ליריותיו של החייל בחופשה.

 

על השאלה מדוע לא ירו במחבל מיד, השיבו השניים שחשבו בתחילה שמדובר בתאונה. דאו אף הסביר שלא ירה במחבל כשהיה מולו, מכיוון שמיקומו לא איפשר זאת - בשל קרבתו לטרקטור. ולמה לא ירה כאשר כבר עלה על הטרקטור? "כשעליתי לטרקטור ירד לו דם מהראש והוא היה ללא דופק", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
"רציתי להיות למטרה"
צילום: משה מילנר, לע"מ
"אחרי הפגיעה באוטובוס הבנו שזה יותר רציני"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים