שתף קטע נבחר

אולמרט ייחקר ביום שישי בפרשת מעטפות הכסף

ראש הממשלה ייחקר בפעם השלישית מאז נחשפה פרשת "מעטפות הכסף", במסגרתה הוא חשוד שקיבל כספים שלא כדין. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה יבואו בשעת בוקר למעונו הרשמי בירושלים, לקראת חידוש עדותו המוקדמת של משה טלנסקי בשבוע הבא

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צפוי להיחקר ביום שישי בבוקר בפעם השלישית מאז נחשפה פרשת "מעטפות הכסף". חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה יבואו ביום שישי למעונו הרשמי של ראש הממשלה ויחקרו אותו במסגרת החשדות נגדו.

 

לאחרונה יצא צוות משטרתי לארה"ב כדי לאסוף מסמכים במסגרת חיקור דין שנערך בפרשה. במשטרה המתינו זמן רב עד שהתקבל אישור לצאת לארצות הברית ושני הקצינים, רב-פקד צחי חבקין ורב פקד ליאור רייס, טרם שבו לישראל. במסגרת חיקור הדין הם אוספים מסמכים שונים בניו יורק, בוושינגטון ובלאס וגאס.

 

הנדבן היהודי משה טלנסקי צפוי לשוב בקרוב לישראל כדי לעמוד ביום חמישי הבא מול חקירה נגדית של פרקליטי אולמרט, לאחר שנתן עדות מוקדמת בבית המשפט המחוזי בירושלים. בשיחות שקיים עם פעילים מרכזיים ב"קדימה" העריך אולמרט כי "העדות הזאת תקרוס בחקירה נגדית".

 

אולמרט חשוד שקיבל כספים שלא כדין, בתקופה שקדמה לכהונתו כראש ממשלה.

על-פי החשד אולמרט קיבל לאורך זמן מעטפות עם כסף מזומן - ככל הנראה מאות אלפי דולרים. גורמי אכיפה הגדירו את העבירה כ"שוחד". לאחרונה הוחלט בפרקליטות להאיץ את החקירה בפרשה.

 

ב-28 במאי העיד טלנסקי במשך שבע שעות בבית המשפט המחוזי בירושלים, וסיפר כיצד סיפק לראש הממשלה מעטפות עם כסף, כרטיס אשראי, טיסות ואירוח במלונות פאר וגם הלוואה נדיבה של מאות אלפי דולרים. עדותו הובילה לטלטלה פוליטית, ובמרכזה קריאתו של אהוד ברק לאולמרט לפרוש מתפקידו וקריאתה של ציפי לבני לפריימריז מוקדמים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החוקרים יגיעו למעונו. אולמרט
צילום: AP
מומלצים