שתף קטע נבחר

פנייה לקציני הרבנות: "תנו אמון במערכת"

גל של שמועות ומתח רב שוררים ברבנות לקראת סבב המינויים הקרוב. במכתב חריג ששוגר לקצינים והגיע לידי ynet דורש מהם מס' 2 ביחידה, אל"מ יונתן ברנסקי להפסיק את מחול השדים: "די לשמועות, יש לתת אמון במערכת"

ברבנות הצבאית משבצים קצינים לתפקידים בכירים - והמתח עולה: ראש מטה הרבנות, אלוף-משנה יונתן ברנסקי שיגר בימים האחרונים מכתב חריג לכל הרבנים על רקע גל שמועות סביב המינויים ודרש מהם לנצור את לשונם ולהמתין בסבלנות עד אשר יסיים הרב הצבאי הראשי את מלאכת המינויים.

  

כבר זמן רב לא זוכרים ברבנות הצבאית מתח רב שכזה סביב דיון שיבוצים. מדובר בדיון שבסופו אמור הרב הצבאי הראשי, תא"ל אבי רונצקי, להחליט מי יאייש את התפקידים המרכזיים בחיל, לרבות קציני רבנות בחטיבות הסדירות ותפקידי מפתח אחרים. על תפקידים אלה מתמודדים קצינים בדרגת סרן ורב-סרן, אלא שמהמכתב של אל"מ ברנסקי, נראה כי שורר בקרבם חוסר אמון במערכת. "באחרונה פנו אלי כמה קצינים בדרגת סרן והשמיעו שמועות בעניין השיבוצים, חלקן מופרכות", כתב הרמ"ט לרבנים, הוא ציין כי אינו יכול לתת דוגמאות מהדברים שהגיעו לאזניו "משום שאינו רוצה להוציא שם רע לאיש".

 

"די לשמועות"

במכתבו דורש אל"מ ברנסקי מהרבנים לשמור על לשונן ולהציג רק עובדות ולא שמועות, לדבריו, ההתנהלות בקרב הרבנים מקשה על הרב הצבאי הראשי לקבל החלטות. "אני יודע שאי הוודאות גורמת לאי נוחות, אך אתם צריכים לתת אמון במערכת".

 

רב צבאי המשרת הפיקוד המרכז אמר ל-ynet כי מחול השדים סביב דיון השיבוצים הגיע לשיא חדש כאשר הקרב הרבנים יש חשש כי אלה המזוהים עם הרב הצבאי הראשי הקודם תא"ל ישראל וייס, עשויים למצוא עצמם מחוץ למערכת או לקבל תפקיד זוטר, אחרים חוששים כי הרבצ"ר הנוכחי ישבץ קצינים בתפקידי מפתח לא על פי מקצועיותם אלא על פי דרישות מפקדים. "אנו נבצע את ההליך מתוך תחושת אחריות, רגישות ודיסקרטיות", מנסה אל"מ ברנסקי להרגיע את הקצינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
הרב רונצקי. הרבנות במתח
צילום: צביקה טישלר
צילום אלכס קולומויסקי
הרב היוצא וייס. המקורבים ייפגעו?
צילום אלכס קולומויסקי
מומלצים