שתף קטע נבחר

עבר לשרת בצפון כדי להיות קרוב לבית - ונהרג

שבוע משמח היה לשוטר מג"ב אימן חניפס, שעבר לשרת קרוב לבני משפחתו. אך המשמרת הראשונה שלו בצפון הסתיימה בטרגדיה - נהג שיכור פגע בו והרג אותו. "המשפחה היתה הדבר החשוב ביותר בשבילו", סיפר בן דודו. הנהג אמר בחקירתו: "אני לא זוכר כלום, יש לי חור שחור"

אחרי 12 שנות שירות במג"ב ירושלים ביקש רב-סמל מתקדם אימָן חניפס העברה למחוז הצפון כדי להיות קרוב לבני משפחתו. אמש (יום ג') התייצב למשמרתו הראשונה בצומת רמת ישי - אך באופן טרגי במיוחד מצא שם את מותו.

 

איש צבא קבע, החשוד שנהג תחת השפעת אלכוהול וכנראה נרדם בנסיעתו, פגע בחניפס שבדק מכוניות בצומת רמת ישי והעיף אותו למרחק רב. צוות מד"א שהוזעק למקום קבע את מותו. 

 

במשפחתו של חניפס התקשו לעכל את הבשורה המרה: "רק השבוע הוא חגג יום הולדת שנה לבנו חסן, והוא בדיוק עבר צפונה כדי להיות ליד אשתו וילדיו", סיפר בן דודו זוהיר חניפס, "המשפחה היתה הדבר החשוב ביותר בשבילו. הוא היה אדם טוב וצנוע, שמח בחלקו. טיפוס אחראי של עבודה ובית".


חניפס ובתו שאדה (צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד)

 

זוהיר חניפס סיפר כי נציגי המשטרה הגיעו לבית הוריו של חניפס בסביבות השעה 06:00, ועשר דקות לאחר מכן כבר רבים מבני המשחה הגיעו לביתו. 

 

לפני שלוש שנים נשא אימן את הודא לאשה, ולזוג נולדו שני ילדים - שדה בת השנתיים וחסן שחגג שנה בשבת. הלווייתו של המנוח תתקיים ב-15:00 אחר הצהריים בשפרעם. הוא הותיר גם אב, אם, שני אחים (שאחד משרת כשוטר בחברון) ושלוש אחיות.


הנהג בתחנת המשטרה. לא זוכר כלום (צילום: חגי אהרון) 

 

הנהג שהיה מעורב בתאונה, איש קבע המשרת בגולני, נחקר הבוקר באגף התנועה של המשטרה במרחב עמקים. בחקירתו

אמר: "אני לא זוכר כלום, יש לי חור שחור. אין לי מושג איפה הייתי ואיך הגעתי לשם, רק אחרי ששמעתי מכה נעצרתי".

  

במשטרה מעריכים כי הסיבה לשכחה של הנהג נובעת משתיית אלכוהול. בבדיקה שנערכה לו באמצעות מכשיר ינשוף, כמעט שלוש שעות לאחר התאונה, נמצאה בגופו כמות אלכוהול הגבוהה פי שניים מהממוצע המותר בחוק. במשטרה מניחים כי בדיקת הדם שנלקחה ממנו בסביבות השעה 04:30 תיתן תמונה מדויקת יותר - ובה יופיעו ערכים גבוהים בהרבה. חקירתו הועברה למצ"ח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהרון ברוך ליבוביץ', זק"א
התאונה, הבוקר
צילום: אהרון ברוך ליבוביץ', זק"א
משמרת הסתיימה בטרגדיה. חניפס
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
מומלצים