שתף קטע נבחר

קדימה קבעה: פריימריז בין 14 ל-18 בספטמבר

יו"ר הוועדה לענייני מפלגה, ח"כ צחי הנגבי, סיכם עם ראש הממשלה ועם המועמדים לראשות המפלגה על מועד קיום הבחירות המוקדמות ב"קדימה". המנצח שייקבע באמצע ספטמבר יהיה מועמד קדימה לראשות הממשלה. מחר יובא לאישור מועצת המפלגה ההסכם עם מפלגת העבודה

הבחירות לראשות "קדימה" יתקיימו בין 14 ל-18 בספטמבר, והמועמד שייבחר יהיה מועמד המפלגה לראשות הממשלה בבחירות הבאות. כך סיכם היום (ד') ח"כ צחי הנגבי, יו"ר הוועדה לענייני מפלגה של קדימה, עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ועם המועמדים לראשות המפלגה. עדיין לא ברור אם אולמרט יתמודד.

 

הנגבי יביא מחר לישיבת מועצת קדימה הצעת החלטה לשינוי תקנון המפלגה, הכוללת את הסיכומים הללו. כמו כן, יביא לאישור המועצה את ההסכם עם מפלגת העבודה ואת מועד סגירת ספר הבוחרים - 31 ביולי.

 

הנגבי אמר ל-ynet כי בכל הנוגע להרכבת ממשלה חלופית, "החוק מכתיב את הנוהל של הרכבת הממשלה. אין לנו מה להתעסק עם זה".

 

בימים האחרונים פעל הנגבי לניסוח ההצעה לתיקון תקנון קדימה, שיאפשר קיום פריימריז לראשות התנועה, וכעת הגיע לנוסח מוסכם על כל המועמדים. רוב חברי סיעת קדימה אמרו ביום שני במהלך ישיבת הסיעה כי הם מתנגדים לקיום פריימריז נוספים לפני הבחירות הכלליות, ובקדימה העריכו כי לא הם יתקיימו, למרות רמיזותיו של אולמרט במהלך ישיבת הסיעה.

 

אולמרט עקץ את יריביו במהלך הישיבה, ורמז בציניות כי צריך להבדיל בין בחירות כלליות שיתקיימו שלושה חודשים לאחר הפריימריז או כאלה שיתקיימו אחרי שנתיים וחצי. היו מי שפירשו את דבריו כניסיון להתמודד בעתיד. 

 

ראש הממשלה בעצמו אמר בשבוע שעבר כי הוא טרם החליט על עתידו הפוליטי. הוא סיפר כי הוא שואב עידוד ממשפחתו ומחוצה לה: "למשפחה שלי

לא קל, אבל אני שואב עידוד מהם והם ממני. גם במפלגה אני מקבל גיבוי שמחמם את לבי. אני מקבל מאות מכתבים רובם מכתבי עידוד מאזרחים שמחממים את ליבי".

 

בראיון לרדיו ירושלים התייחס אולמרט למצב הפוליטי שאליו נקלע: "אני מקווה מאוד שאנשים שמגיעים לתפקיד שלי חושלו. הבעיה היא לא רק המערבולת האישית שאני נקלעתי עליה ואני מאמין שאתגבר עליה, אלה ההחלטות שצריך להחליט. אני מוקף בהרבה אהבה מסביבי, של עליזה, הילדים שלי, החברים שלי שמאוד מחזקים אותי ומאוד עוזרים לי ואני גם מתחזק מתחושת האחריות שמלווה אותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יתמודד? אולמרט
צילום: רויטרס
תאריך מוסכם. הנגבי
צילום: דודי ועקנין
המועמדים. לבני ומופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים