שתף קטע נבחר

פרקליטי רה"מ דורשים סבב חקירות נוסף לטלנסקי

עורך דינו של ראש הממשלה שיגר מכתב לבית המשפט, בו טען כי יזדקק ליותר מחמישה ימים לחקירתו הנגדית של העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" שתיערך בשבוע הבא. זאת, לאור חומר נוסף שאספה הפרקליטות בנוגע לפעילויותיו של טלנסקי בארה"ב

חקירתו הנגדית של משה טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף" צפויה להימשך חמישה ימים, אולם עורכי דינו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כבר הודיעו כי יזדקקו לזמן הנוסף כדי להשלים את חקירתם את העד המרכזי. כך עולה ממכתב ששלח עורך דינו של ראש הממשלה לבית המשפט המחוזי בירושלים, בו התבקשו השופטים לקבוע מועד לסבב חקירה נוסף.

 

במכתב, ששיגר עו"ד אלי זהר לשופטי ההרכב שבפניו מעיד טלנסקי, נטען כי העד המרכזי יעמוד לחקירה נגדית במשך חמישה ימים מלאים.

עם זאת, טען זהר כי יהיה צורך בזימונו להמשך חקירה על רקע הודעה שקיבל מהפרקליטות לפיה הצטבר חומר חקירה נוסף הקשור לעד המרכזי במהלך חיקור דין שערך בארה"ב סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב.

 

חומר החקירה החדש יועבר לצוותי ההגנה, אולם לטענת זהר "מדובר, בין היתר, בהודעות שנגבו משותפיו העסקיים של מר טלנסקי בארה"ב, אשר אמורות לשפוך אור על התנהלותו הכספית, המעוררת שאלות רבות. לעדויות אלה צפויה להיות חשיבות לחקירתו הנגדית של מר טלנסקי". לכן, מבקש זהר לקבוע מועד להמשך העדות לאחר שיועברו חומרי החקירה החדשים, כדי לאפשר לפרקליטי החשודים, ראש הממשלה ושולה זקן, להיערך בהתאם. 

 

אתמול נחת טלנסקי בארץ לקראת המשך עדותו המוקדמת שתתקיים בשבוע הבא בבית המשפט המחוזי בירושלים. לקראת העדות צפוי טלנסקי להיפגש עם צוות יועציו כדי להתכונן לחקירה הנגדית שיערכו לו פרקליטי ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

 

ב-28 במאי העיד טלנסקי במשך שבע שעות בבית המשפט המחוזי בירושלים, וסיפר כיצד סיפק לראש הממשלה מעטפות עם כסף,

כרטיס אשראי, טיסות ואירוח במלונות פאר וגם הלוואה נדיבה של מאות אלפי דולרים. עדותו הובילה לטלטלה פוליטית, ובמרכזה קריאתו של אהוד ברק לאולמרט לפרוש מתפקידו וקריאתה של ציפי לבני לפריימריז מוקדמים.

 

מחר ייחקר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפעם השלישית מאז נחשפה פרשת "מעטפות הכסף". חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה יבואו ביום שישי למעונו הרשמי של ראש הממשלה ויחקרו אותו במסגרת החשדות נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי. חמישה ימי חקירה
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
זהר. יצטרך זמן חקירה נוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים