שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: גברים בעלי עודף משקל פחות פוריים
  לא רק גילו של הגבר משפיע על פוריותו, גם משקלו: חוקרים מסקוטלנד מצאו שיעור גבוה של זרעונים פגועים אצל אנשים הסובלים מעודף משקל ומהשמנת יתר. ההשערה: השומן סביב האשכים גורם להתחממות תאי הזרע ולפגיעה בהם

  עוד סיבה מיני רבות להוריד במשקל: תאי הזרע אצל אנשים שמנים נפגעים, משום שהשומן סביב האשכים גורם להתחממות התאים ולהריסתם. ממצאים אלה התגלו בשבוע שעבר במחקר חדש שהוצג בכנס האירופאי לפוריות בברצלונה, המצטרפים לתוצאות מחקר אחר שמצא שלגילו של הגבר משמעות ברורה לגבי פוריותו.

   

   

  כבר שנים רבות ידוע כי השמנת יתר פוגמת בפוריות האישה. עתה התברר כי המצב דומה גם אצל גברים. המחקר החדש שנערך במרכז לפוריות באוניברסיטת אברדין שבסקוטלנד, בחן מעל 2,000 גברים שסבלו מבעיות פוריות. הגברים חולקו לארבע קבוצות, בהתאם למדד BMI שלהם (חלוקת המשקל בגובה בריבוע).

   

  המחקר הראה כי הגברים השמנים ביותר היו בסיכון הגבוה ביותר לסבול מזרעונים פגועים: אלה שהיו בעלי BMI תקין (20-25) היו בעלי רמות גבוהות ביותר של תאי זרע תקינים, בהשוואה
  לבעלי BMI של 25 ומעלה. עוד נמצא כי הגברים בעלי BMI תקין היו בעלי נפח נוזל זרע גבוה יותר.

   

  "כדי למנוע בעיות פוריות, על גברים לנסות תחילה להגיע למשקל תקין", אמר ד"ר גיאת שאייב, ראש צוות החוקרים. "הפחתה במשקל תורמת לא רק לאיכות החיים, אלא גם לשיפור הפוריות. תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה מביאה במרבית המקרים ל-BMI תקין ולשיפור באיכות הזרעונים".

   

  כעת מתכנים החוקרים לבחון כיצד בדיוק ההשמנה פוגמת בזרעונים. כאמור, אחד ההסברים הוא שהשומן בשק האשכים גורם לחימום תאי הזרע הרגישים ולפגיעה באיכותם וביכולת התנועה שלהם. הסבר אחר שהוצע נעץ את האשם במנגנונים שונים של הרס החומר התורשתי שבראש תאי הזרע, הנפגם דווקא אצל שמנים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ,הפחתה במשקל משפרת את פוריות הגבר"
  צילום: איי פי
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים