שתף קטע נבחר

פיגוע הדריסה: כל ה-3 נהרגו לפני הירי הראשון

במשטרת מחוז ירושלים הושלם תחקיר פיגוע הדריסה, ובו התברר כי בניגוד למה שסברו - שלושת הרוגי הפיגוע נדרסו למוות לפני שנהג הדחפור נעצר ביריות הראשונות לעברו

משטרת ירושלים קבעה אמש (יום ה') בתום תחקיר פיגוע הדריסה, כי שלושת ההרוגים נדרסו למוות בשלב הראשון, לפני שהמחבל נורה לראשונה. גופת המחבל טרם שוחררה לקבורה.

 

בני משפחותיהם של חלק מנרצחי הפיגוע טענו כי השוטר הראשון שירה במחבל היה צריך לבצע וידוא הריגה, על-מנת למנוע את משך מסע ההרג. בן למשפחת אונטרמן, ששכלה את בתה בת-שבע בפיגוע תקף באחרונה בישיבה בכנסת את התנהלות השוטר: "אין לי ספק שהוא חשב - אני לא אירה בו, כי אחרת אני אעמוד לדין. יש פה בעיה איומה. זה עלה בחייה של בת משפחתי. ההססנות הזו עלתה בחייה של בת-שבע. למה הוא לא הרג אותו קודם, ואז אני לא הייתי יושב פה בכלל".

 

כאמור, מתחקיר המשטרה מצטיירת תמונה שונה. בתחקיר עלו מספר מסקנות: שלושת הנרצחים בפיגוע נדרסו למוות על-ידי המחבל עוד בטרם עצירתו הראשונה, לאחר שנורה בידי השוטרת אלינור נחום, שפגעה בו בשתי יריות. תגובתו המהירה, וחתירתו למגע של השוטר שאדי דאו, מנעו את המשך נסיעתו המהירה של הטרקטור ופגיעה נוספת באזרחים.

 

עוד עולה מהתחקיר, כי המחבל התעורר מעלפונו כתוצאה מיידוי אבן על-ידי אזרח בזירה. הוא נוטרל סופית על-ידי חייל צה"ל ושוטר היס"מ אלי מזרחי.  פעילותם של השוטרים והחייל, צוינה לשבח על-ידי מפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, ששיבח את נחישותם, תגובתם המיידית וחתירתם למגע.

 

במשטרה אומרים כי ההתנהלות הטובה בפיגוע התבססה בין היתר על הפקת הלקחים מהפיגוע בישיבת מרכז הרב. בתום הצגת התחקיר, ציין מפקד מחוז ירושלים לטובה את שיתוף הפעולה בין המשטרה לכוחות ההצלה באירוע.


פורסם לראשונה 10/07/2008 22:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
לאחר פיגוע הדריסה
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים