שתף קטע נבחר

רה"מ נחקר בשלישית: "מתיחות רבה עם החוקרים"

יותר משעתיים אחרי שהגיעו ועימתו את אהוד אולמרט עם חומרים חדשים בפרשת "מעטפות הכסף", עזבו החוקרים את מעון ראש הממשלה. גורמי אכיפה דיווחו על מתיחות רבה מאוד בחדר, אך יועץ רה"מ טען: החקירה היתה נינוחה. בקרוב: הודעה של הפרקליטות והמשטרה בנוגע לחשדות נוספים

חוקרי המשטרה הגיעו הבוקר (יום ו') למעונו הרשמי של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כדי לחקור אותו באזהרה - בפעם השלישית מאז החלה חקירת פרשת "מעטפות הכסף". גורמי אכיפה מסרו ל-ynet כי במהלך החקירה נתגלתה מתיחות רבה מאוד בין ראש הממשלה לבין החוקרים. גורמים המקורבים לאולמרט, טענו לעומת זאת כי החקירה התנהלה בצורה "נינוחה ורגועה". אחר הצהריים צפויים הפרקליטות והמשטרה לפרסם הודעה שתעסוק בחשדות חדשים נגד אולמרט.

 

צוות חוקרים הגיע למעון ראש הממשלה מעט אחרי 9:00 בבוקר והחלו מיד בהכנות לקראת החקירה, שנפתחה ב-10:00 והסתיימה מעט לאחר המועד המתוכנן - בסביבות 12:30. במהלך החקירה, נשאל ראש הממשלה שאלות בנושאים עליהם לא נשאל בעבר, ונדרש להסברים. מחוץ למעון ראש הממשלה הפגינו כמה פעילי ימין ומתחו ביקורת על התנהלות המשטרה, שלטענתם לא עושה די כדי לבסס את החשדות.


חוקרי המשטרה בכניסה למעון רה"מ (צילום: אוריה תדמור)

 

בתום החקירה נסעו החוקרים למטה הארצי, שם ייפגשו עם ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו, ומפקד יחידת לה"ב 433, ניצב יואב סגלוביץ'. הם יציגו את חומרי החקירה, ומשם צפויים להמשיך ללשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. בתום הערכת החומר שהצטבר בתיק - יוחלט האם ומתי לדרוש חקירה נוספת של ראש הממשלה.

 

יועץ התקשורת של ראש הממשלה לפרשה, אמיר דן, אמר ל-ynet לאחר החקירה: "האדמה לא רעדה והשמים לא נפלו. היתה אווירה עניינית וראויה". לטענתו, שאלות החוקרים "עסקו בענייני שליחויות שקיים ראש הממשלה בתפקידיו השונים כראש עיר, כשר וכנואם". לטענת דן, "השאלות התבססו כולן על רישומים מפורטים שתועדו בלשכתו של אולמרט בתפקידים השונים והועברו בצורה שלמה ומסודרת כבר לפני שלושה חודשים".

 

המטרה: להשלים את החקירה תוך שבועות

גורמי אכיפה אמרו ל-ynet כי במשטרה שואפים להשלים את חקירת ראש הממשלה בתוך מספר שבועות. החוקרים עימתו את ראש הממשלה עם חומרים שנאספו בארה"ב במסגרת חיקור דין שנערך בשבועות האחרונים.

 הפרקליטות הודיעה לעורכי דינו של אולמרט כי החוקרים גבו עד כה כ-15 עדויות שונות אספו מסמכים בתשעה קלסרים, המסייעים בגיבוש החשד שאולמרט קיבל כספים בסכומים משמעותיים ולא מאות דולרים, כפי שפורסם באחרונה.

 

פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנאל, הודיע לפרקליטי ראש הממשלה כי לא יקבלו את כל חומרי החקירה לפני החקירה הנגדית של משה טלנסקי, שתתחיל ביום חמישי הקרוב ותימשך חמישה ימים ברציפות מ-9:00 בבוקר עד 16:00.


ההפגנה מול מעון רה"מ (צילום: אוריה תדמור) 

 

לדברי אברבנאל, בחיקור הדין נגבו מספר הודעות שטרם הועברו לידי משטרת ישראל: "אנו מעריכים כי הודעות אלה יועברו אלינו במהלך השבוע הבא ומיד עם קבלתן נעמידן לרשותכם".

 עוד ציין פרקליט מחוז ירושלים במכתבו לפרקליטי אולמרט כי "חומר חקירה נוסף שנאסף על-ידי המשטרה, לא יועבר בשלב זה לעיונכם, זאת מטעמי טובת החקירה". הוא הזמין אותם לבוא למשרדו ולהעתיק חומר חקירה אחר, לקראת החקירה הנגדית.

 

אולמרט נחקר לראשונה בפרשה ב-2 במאי, אז עוד הוטל על פרטיה צו איסור פרסום. שלושה שבועות לאחר מכן, הגיעו שוב החוקרים בראשות ניצב איילון למעונו. בתווך העיד טלנסקי, וזוהי חקירת יום השישי השלישית של ראש הממשלה.


פורסם לראשונה 11/07/2008 09:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החוקרים בכניסה למעון רה"מ, הבוקר
צילום: אוריה תדמור
הפגנת אנשי הימין
צילום: אוריה תדמור
מומלצים