שתף קטע נבחר

המשוגעים שלנו

"האנשים ה'נורמליים' יובילו אותנו חלילה למחוזות חסרי חיים ומשעממים של תורה וגמילות חסד, אהבת השם ואהבת הבריות. רק השיגעון ההולך ומתגבר בעזרת השם, יציל את היהדות". אורי אורבך חזר מכנס היסוד של עמותת "והיית משוגע"

אנו מכריזים בזאת על הקמת עמותת "והיית משוגע". העמותה הינה ארגון גג המתבסס על הציווי התורתי הידוע "והיית משוגע ממראה עיניך" (דברים כח, לד). עמותת "והיית משוגע" תאגד תחתיה את כל ארגוני המשוגעים הקיימים בציבור הדתי (בהמשך נשקול לצרף גם משוגעים חילונים) ותדאג לתיאום, לפיטום, לטיפוח ולפיתוח השיגעון בציבור הדתי והחרדי.

 

כידוע לכולם, בשנים האחרונות אנחנו מתבשרים מדי יום על ארגונים חדשים, מקובלים טריים, מפעלי חינוך וכיוצא בזה מדעתו שהמשותף לכולם הוא השיגעון והאובססיה. כדי שלא נשכח ונעליב אף משוגע, הנה דווקא דוגמאות לארגונים שלא קמו עדיין ולעמותות לא רשומות שכל קשר בינם לבין המציאות הוא מקרי בהחלט: הוועד לחידוש המזבח, מחפשי ומוצאי החצי האבוד של שבט יששכר, עמותת שילוח הקן ברוב עם, הוועד להכשרת הג'ירפה, הישיבה לגאולה דרך הביבים, להקת סטפס חסידי בצומת, העמותה למציאת עצמות שבע הפרות הרזות, ועוד רבים הבטוחים כי העניין שבשמו הם פועלים במסירות נפש הוא החשוב ביותר לחיינו היהודיים.

 

שיגעון זה טוב, אובססיה היא לווית חן לחיינו. נחמד שאחרי שקיימת את המצוות העיקריות, אתה משקיע את חייך בעמותה למורשת השופט התנכ"י תולע בן פואה. בדיוק בשביל זה יש זמן פנוי.

 

הקריטריונים

"והיית משוגע" תפרסם קריטריונים ברורים כדי להיכלל בפנקס המוזרים. ככל שהמצווה בה עוסקת עמותת המשוגעים היא יותר איזוטרית וביזארית, כך הפעילות צריכה להיות יותר קולנית ונלהבת. השילוב בין המוזרויות הוא שהופך את המתגודדים למשוגעים כהלכה. לעיתים, כשהטירוף אוחז קבוצות גדולות מדי בציבור הדתי, למשל 636 הארגונים (כמניין פורנוגרפיא) לשדרוג הצניעות, יש נטייה לחשוב שכבר לא מדובר בטירוף אלא בעניין לגיטימי. תת-ועדה של תנועת "והיית משוגע" תחליט מתי המשוגעים הצליחו כל-כך במשימתם, שהריהם נחשבים כנורמאליים מכאן ולהבא.

 

ארגון "והיית משוגע" יקלוט לשורותיו גם משוגעים על בסיס אישי שאינם מאוגדים בעמותות ובמלכ"רים. אנשים שרואים כל יום את המשיח, מקובלים בשקל, ממציאי קברי צדיקים, קוראים בצהוב של האוזן, לובשות רעלה, מוסיפי צד"י סופית באמצע שמם בעצת נומרולוגים, נומרולוגים ושאר משיגינערס, מקרים גבוליים ואנשים שרשויות האישפוז החמיצו משום מה.

 

אנו, בעמותת "והיית משוגע", סבורים כי המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל. לעיתים פעילותה של עמותת משוגעים אחת מתנגשת בפעילותה של עמותה אחרת. לפעמים, אותם פעילים נקרעים בין פעילות אינטנסיבית בין שתי קבוצות והדבר גוזל מהם את מעט הזמן הפנוי שיש להם בחופשות מהמוסד הסגור. ארגון הגג 'והיית משוגע' יערוך רישום מדויק של כל החברים בארגונים המעמידים את כל התורה על רגל אחת, וכך נוכל לשגר לאירועים, לצמתים, להפגנות, לחלוקת קמעות ולהודעות לעיתונים את הפסיכים הנכונים.

 

חשוב להדגיש. עמותת והיית משוגע רואה בטירוף הדתי חלק מהמורשת התורנית הגלומה כאמור בפסוק "והיית משוגע". לא קללה אנו רואים בפסוק זה, אלא ציווי לדורות. לא נבוש מהמלעיגים, גם לנו יש אנשי רוח ורבנים, פרופסורים גמורים ודוברים רהוטים המייצגים את היהדות המשוגעת בצורה מתקבלת על הדעת. האנשים ה'נורמליים' יובילו חלילה את היהדות למחוזות חסרי חיים ומשעממים של תורה וגמילות חסד, אהבת השם ואהבת הבריות. רק השיגעון ההולך ומתגבר בעזרת השם, יציל את היהדות מידי כל הנורמליים האלה שמסתפקים במצוות שבין אדם למקום ובין אדם לחברו.

 

משוגעים אנחנו ועל כך גאוותנו. מי להשם אלינו. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים