שתף קטע נבחר

טרגדיה בב"ש: "גיא נגע במזגן והתחשמל למוות"

חבריו של גיא לוי ליוו אותו היום למנוחות בראשון לציון. ההלם לא עוזב במיוחד את נועם גרין, שותפו לדירת הסטודנטים, שראה כיצד הוא מתחשמל למוות ביום חמישי, מנגיעה במזגן, וביצע בו ניסיונות החייאה. "נגעתי בו וקיבלתי מכת חשמל" סיפר ל-ynet, "אני אמור לחזור לשם ולא יודע מה לעשות". בדירה לא הייתה הארקה, המשטרה חוקרת

אסון בדירה בבאר שבע: גיא לוי, סטודנט באוניברסיטת בן גוריון, התחשמל ביום חמישי למוות בדירתו לעיני שותפו, לאחר שנגע במזגן. בדיקת חברת החשמל העלתה כי בדירה לא בוצעה הארקה, הנדרשת כאמצעי בטיחות למניעת התחשמלות. אמש (א') הובא לוי למנוחות בבית העלמין בראשון לציון, עיר מגוריו. המשטרה חוקרת.

 

"הוא צעק, חשבתי שהוא עיקם את הרגל ונגעתי בה - ומיד קיבלתי מכת חשמל חזקה", סיפר ל-ynet השותף נועם גרין. "מעוצמת מכת החשמל הוא התכווץ וקפא במקום. הבנתי שהוא קיבל מכת חשמל חזקה מאוד ושהמצב קשה".

 

המקרה המצער אירע סמוך לשעה 22:30, בדירתם השכורה של לוי וגרין, סטודנטים לתעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון, בשכונה ו' בבאר שבע. השניים, יחד עם חברתם לספסל הלימודים, ישבו בחצר הבית ולוי השתעשע יחד עם כלבה של הידידה, סמוך למנוע המזגן השייך לדירה, שבאותה העת לא היה מופעל.

 

"גיא קפץ והשתולל עם הכלב", מספר גרין. "הוא נתלה יחף על הפרגולה שעומדת בחצר, הנשענת על מוטות חיזוק מברזל הניצבים לרוחב. בזמן שהוא נתלה על המוט, אחת מרגליו נגעה במזגן שהיה כבוי ופתאום הוא קיבל זרם חשמלי חזק, התכווץ והשמיע צעקה.

 חשבנו שהרגל נתקעה במזגן והושטתי יד לשחרר אותה, ופתאום קיבלתי אני מכת חשמל חזקה. הבנתי שהוא התחשמל".

 

לוי נותר אוחז בחוזקה את העמוד, כשהוא מחוסר הכרה, בזמן שגרין רץ מיד אל המפסק החשמלי כי להורידו ולקרוא לעזרה. "כשהורדתי את המפסק האחיזה של גיא במוט השתחררה והוא צנח ארצה". נועם ניסה לבצע בלוי ניסיונות החייאה במשך כ-10 דקות, עד להגעת ניידת טיפול נמרץ למקום. אולם זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו של לוי.

 

לדברי גרין, "בגלל שלא היתה הארקה, גם אם המזגן לא פעל, היתה בו עוצמה של כ-200 וולט שרק חיכתה להשתחרר. ברגע שרגליו נגעו במזגן בזמן שהוא אוחז במוט הפרגולה, נסגר מעגל חשמלי והוא התחשמל". הוא מספר כי בעבר היו בדירה בעיות חשמל, אולם "לא ייחסנו לזה חשיבות גדולה. לא ידענו על הסכנה שאין הארקה בכל הבניין".

 

בעל הדירה היה מפקדו של גיא. "גם הוא באבל"

לטרגדיה נוסף מימד אחר, כשמתברר כי בעל הדירה בה אירע האסון, היה בעברו מפקד הגדוד בו שירת לוי בצבא. "כשהלכנו לפני שנה לראות את הדירה, גיא הופתע לגלות שהבעלים היה המפקד שלו שבעבר גם ניסה לשכנע אותו לצאת לקצונה. לא היו בינינו יחסי שוכר-משכיר אלא יחסי ידידות. גם בעל הדירה נמצא באבל בגלל מה שקרה, כמו כולנו".

 

אמש הובא לוי למנוחות, ובני משפחתו וחבריו ההמומים ליוו אותו בדרכו האחרונה.

 מאז האסון, לא חזר גרין אל הדירה. "מחר אני אמור לחזור לשם ואין לי מושג מה לעשות", מספר החבר האבל. "אני עדיין לא מעכל את זה".

 

בעקבות האירוע פתחה המשטרה, לצד חברת החשמל, בחקירה כדי לבדוק האם מדובר ברשלנות של בעלי הנכסים בבניין. על פי ממצאי הבדיקה בכל הבניין כולו לא בוצעה הארקה - חיבורו של מכשיר חשמלי אל הקרקע כאמצעי בטיחות. כבר מחר בבוקר תבוצע העבודה הנדרשת, עד אשר תאושר מחדש תקינותו של הבניין.


פורסם לראשונה 13/07/2008 22:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיא לוי ז"ל
צילום: רועי וייסברג
מומלצים