שתף קטע נבחר

פרחי אהבה: כך תכינו בעצמכם זר לכלה

כדי לאחוז בזר יפהפה ביום החתונה לא צריך להוציא הון וגם לא צריך להיות שוזר מקצועי. כך תשמחו לב כלה

שלומי אילני, מעצב הבית של רשת " ZER4U" בחר לזרים שלנו מגוון פרחים פתוחים, כמו ורדים, כריזנטמות וקאלות, בגווני לבן וקרם. את כל שאר החומרים בהם השתמשנו ניתן להשיג בחנויות לחומרי יצירה, חניות חרוזים או חנויות סדקית. 

 

איך שוזרים זר כלה?


לפני השזירה, מסביר אילני, מומלץ לתלוש בעדינות את העלים מהגבעולים. בעת השזירה מחזיקים את הפרחים בקצהו העליון של הגבעול, סמוך לתפרחת, ומקפידים לוודא בכל שלב שהתפרחות נמצאות באותו גובה.  

  • שלב א': תופסים שני גבעולים של פרחים שונים ביד אחת, לוקחים פרח נוסף ומניחים אותו עליהם בהצלבה.
  • מסובבים את הגבעולים סיבוב קטן נגד כיוון השעון.
  • ממשיכים להוסיף פרחים באותו אופן.
  • שלב ב': כשמגיעים לקוטר הרצוי (הקוטר המקובל הוא 25 ס"מ) מסדרים את הפרחים בעדינות כדי ליצור גובה אחיד. קושרים בחוזקה בחוט או בסרט.
  • שלב ג': חותכים את הגבעולים לגובה הרצוי (הזר בתמונה זו ארוך גבעולים. כדי להכין חלק מהזרים האחרים קיצרנו את הגבעולים, כדי שלא יגנבו את הפוקוס לקישוטים).
  • מלפפים על הגבעולים סרט סאטן או תחרה רחב בגוון המתאים לשמלה, מחלקם העליון של הגבעולים ועד סמוך לתחתית. מהדקים בעזרת סיכות תפירה בקצה העליון. משאירים למטה כ-2 ס"מ של גבעולים גלויים כדי שנוכל להניח את הזר במעט מים בלי להרטיב את הבד.

 

זר פרפרים


מתחילים בהתאם להנחיות שמעל. עוטפים את הזר בטול לבן (40x100 ס"מ) ומהדקים בעזרת סיכות תפירה בתחתית התפרחת. משחילים פרפרים על שיפודי מתכת ונועצים בין הפרחים. או: מחברים את הפרפרים לטול בעזרת סיכות תפירה (יש יפהפיות עם ראש פנינה).

 

זר זוג יונים


מתחילים באותה דרך שפורטה בראש הכתבה. עוטפים את התפרחת בטול לבן עם נצנצים (40x100 ס"מ) ומשאירים שובל של כ-25 ס"מ. מהדקים בסרט משי מתחת לתפרחת. מחברים לראש הזר את הקן עם זוג יונים על ידי נעיצת שיפוד עץ דרך הקן לתוך התפרחת. 

 

זר ברשת זהב


מתחילים באותה דרך שפורטה בראש הכתבה, אך לא עוטפים את הגבעולים. קוטמים את הגבעולים לחצי. עוטפים את הזר ברשת זהב (40x100 ס"מ) ומהדקים בעזרת סיכות תפירה בתחתית התפרחת. מחברים לרשת סרט זהב בעזרת סיכת בטחון.

 

זר פנינים


מתחילים באותה דרך שפורטה בראש הכתבה. עוטפים את הזר בטול לבן (40x100 ס"מ) ומהדקים בעזרת סיכות תפירה בתחתית התפרחת. בעזרת סיכות תפירה עם ראש פנינה, מחברים שרשרות פנינים לטול וגם (בעדינות) לפרחים חזקים במרכז הזר.

 

סחלב


רעיון פשוט, ייחודי ויפהפה: במקום ליצור זר משתמשים בסחלב לבן אחד.

 

 פורסם לראשונה 17/07/2008 23:10

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק בשמחות
צילום: יוסי סליס
לאשה בפייסבוק
מומלצים