שתף קטע נבחר

מדי האסיר החדשים: חום אאוט, כתום אין

חידושים באופנה בשירות בתי הסוהר. המדים החומים יוצאו בקרוב משימוש, ובמקומם ייכנסו לשימוש מדים כתומים עם פסים זוהרים. המטרה העיקרית: למנוע בריחה בלילה

שירות בתי הסוהר החל בפיילוט, במסגרתו ייכנסו לשימוש מדי אסירים חדשים מבד אחר ובצבע כתום עם פסים זוהרים. בשב"ס אומרים כי הדבר נובע מסיבות בטחוניות וכי האסירים שהתנסו עד כה מרוצים מהשינוי.

 

נכון להיום, לובשים האסירים מדים חומים העשויים מבד עבה. אסירים רבים התרעמו לא אחת על המדים "הכבדים" והמחממים ואף מסירים אותם בעת יציאה לבית משפט או בין כותלי הכלא ומסתובבים עם חולצה לבנה.

 

בשב"ס ראו והחליטו לבצע מהפך בצבע המדים. ההסבר העיקרי הוא שיקולי ביטחון: "המדים החומים אינם בולטים בלילה", הסביר דובר שב"ס, סגן גונדר ירון זמין, "אם תהיה בריחה בשעות הלילה, יהיה קשה להבחין באסירים הנמלטים. המדים הכתומים בולטים יותר גם ביום וגם בלילה והפסים הזוהרים יראו גם בלילה. המדים יוחלפו מתוך חשיבה בטחונית, כדי ליצור מעגל אבטחה נוסף נגד בריחה".

 

בשב"ס אומרים כי המדים החדשים מיוצרים מבד שונה, מאוורר יותר, נעים וקל. החלפת הצבע בוצעה על-פי ניסיון בבתי כלא אחרים בעולם: "האסירים שהחלו להשתמש במדים ציינו כי הם נוחים יותר ולא התייחסו לצבע, אלא יותר לנוחות", אמר דובר שירות בתי הסוהר. 

 

הפיילוט החל בכל בתי הכלא בארץ - הביטחוניים והפליליים. המדים עצמם מיוצרים במפעלי התעשייה של שב"ס. בשב"ס מתכוונים להכניס את המדים החדשים לשימוש האסירים בהדרגה ובמקביל להוציא בהדרגה את המדים החומים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות שב"ס
המדים החדשים
צילום: דוברות שב"ס
מומלצים