שתף קטע נבחר

אבו-מאזן בירך משפ' קונטאר; הנייה: ישלמו גם לנו

הנשיא הפלסטיני מברך על עסקת השבויים בין ישראל לחיזבאללה, ושולח תנחומים למשפחות הלבנוניות שקיבלו את גופות יקיריהן. ראש ממשלת החמאס בעזה: "לא נוותר על הגיבורים שלנו - נביא גם להם עסקה מכובדת"

חוגגים בעזה, מברכים ברמאללה: הנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, שיגר בצהריים (יום ד') ברכות על מימוש עסקת השבויים בין ישראל לחיזבאללה. במיוחד בירך את משפחתו של סמיר קונטאר, הרוצח מהפיגוע בנהריה שחוזר היום לביתו, ושלח תנחומים למשפחות הלבנוניות שמקבלות את גופות יקיריהן בעסקה.  

 

 

ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, בירך ישירות את סמיר קונטאר וחיזבאללה על "הניצחון הגדול של ההתנגדות, שהוכיחה את צדקת דרכנו". הוא אמר כי חמאס לא יזנח את האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל.

 

הנייה כינס מסיבת עיתונאים במחנה הפליטים אל-בוריג' ברצועה, בביתה של פלסטינית שאימצה את קונטאר. "היום אנו מדגישים שוב - לא נוותר על אסירינו", אמר. "לא נוכל לוותר על הגיבורים הללו בלי עסקה מכובדת לאסירינו בישראל. על הישראלים לשלם מחיר, עליהם לדעת שהם ישלמו מחיר בתמורה לעסקת חילופין. לא נוכל לקבל שהאסירים הללו יישארו בבתי הכלא".


משאית עם גופות מחבלים (צילום: אביהו שפירא)

 

הוא הזכיר את סוגיית המשא ומתן לעסקה בין ישראל לחמאס, לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. "ישנו חייל ישראל שבוי ואלפי אסירים מצידנו. אנו מעוניינים לסיים את הנושא הזה במהירות האפשרית, אולם עליהם להיענות לדרישות הפלסטינית. עליהם לענות לדרישות ההתנגדות הפלסטינית והעם הפלסטיני ולשחרר מאות אסירים שנידונו לתקופות מאסר ממשוכות,  חברי פרלמנט, חולים, נשים ועוד. שנית, ממחנה אל-בוריג', מחנה העמידה האיתנה, אני שוב מברך את לבנון. אנו אומרים להם - הפעולה הזאת היא השיעור הטוב ביותר שניתן להשיג - ניצחון על הכיבוש, לשחרר אדמה ולשחרר אסירים".

 

ראש ממשלת החמאס אמר כי העסקה עם חיזבאללה, בה הוחזרו לישראל ארונותיהם של אלדד רגב ואודי גולדווסר, נותנת תקווה. "מדובר בתקדים", הוא אמר.

 

כמו כן אמר הנייה: "זהו ניצחון לתרבות העמידה האיתנה ואי מתן ויתורים. היום זהו יום עצום בימיה של האומה הזאת ואשר רשם ניצחון בשחרור האסירים והשבת גופות הלבנונים, הפלסטינים התימנים והפקיסטנים. היום יצאה פלסטין לעת חדשה. סמיר קונטאר, הגיבור העצום הזה, אשר הקריב שלושים שנה מחייו למען הסוגיה הפלסטינית, למען פלסטין - הוא אגדה בייסורים שנשא בכלא ובמעצר הישראלים. כך, גם דלאל אל-מוגרבי שהפנתה את כלי נשק לחזו של הכובש".


פורסם לראשונה 16/07/2008 13:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנייה. רוצים גם עסקה
צילום: רויטרס
מומלצים