שתף קטע נבחר

ערוץ 1 ישדר את האולימפיאדה גם בשישבת

הרפורמה ברשות השידור תידחה, הערוץ הממלכתי ישדר גם בשישי ושבת ממשחקי בייג'ינג 2008. ח"כ פינס: "כראוי, הציבור הישראלי יצפה במשחקים בצורה מסודרת. טוב שהממשלה התעשתה בעקבות התערבות הכנסת"

בשורה טובה לחובבי הספורט בישראל: למרות כל הקשים והתקלות בדרך, ערוץ 1 ישדר את אולימפיאדת בייג'ינג 2008 במלואה, כמתחייב מגוף שרכש את הזכויות.

 

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו כאן על כוונת הערוץ הממלכתי לא לשדר מבייג'ינג בימים שישי ושבת, במסגרת קיצוצים ורפורמה ברשות השידור, אשר כללה תוכנית חירום של הוועד המנהל לקיצוץ בימים ובשעות השידור של ערוץ 1, בלי קשר לאולימפיאדה עצמה.


בייג'ינג 2008. ערוץ 1 ישדר 15 שעות ביום (צילום: רויטרס)

 

בעקבות אותה כוונה, הגיש חבר הכנסת אופיר פינס שאילתא דחופה בנושא לשר הממונה על רשות השידור,

 ח"כ יצחק הרצוג, ובה בקשה לקבלת תשובות בנוגע לכוונת הערוץ הראשון לקצץ לכ-110 שעות שידור מבייג'ינג, לעומת קרוב ל-200 שעות שידור במשחקי אתונה 2004.

 

היום (ד'), לאחר דיון בנושא במליאת הכנסת, הגלגל הוחזר לאחור והשר הרצוג הודיע כי האלימפיאדה תשודר במלואה בערוץ 1, כפי שדורש איגוד השידור האירופי (EBU), ממנו רכש ערוץ 1 את זכויות השידור. משמעות ההלטה היא כי חובבי הספורט בארץ יקבלו מדי יום 15 שעות אולימפיאדה ביום: שידורים חיים של התחרויות בין השעות 4 לפנות בוקר עד 17:00 ותכנית סיכום יומית שיגיש ערוץ 1, בין 19:00 ל-21:00.


גם תחרות נבחרת ההתעמלות תשודר בערוץ 1 מבייג'ינג (צילום: טל שחר)

 

בפעם הראשונה בישראל ישודרו המשחקים האולימפיים בטלוויזיה, ברדיו, באינטרנט, בטלפונים הסלולאריים, ובעת האחרונה הסכם עם חברת 'הוט' לשידור המשחקים ב-VOD. הצופים שברשותם ממירים לשיטת השידור HD יוכלו לראות את המשחקים גם בשיטת שידור זו.

 

בדיון היום בכנסת אמר השר הרצוג: "אני שמח לבשר לידידי חבר הכנסת פינס ולמליאה, שהושג הסדר בין הנהלת רשות השידור לוועדי הטלוויזיה, ולפיו במהלך חודשי יולי ואוגוסט יופעלו האולפנים בסופי-שבוע בצורה תקינה,

 תוך חיסכון במשאבים. שידורי האולימפיאדה ישודרו במלואם באופן תקין לחלוטין וזאת בפירוש בשורה טובה לכולנו".

 

הרצוג הוסיף: "הרשות, כדי אפילו להעצים את שידורי האולימפיאדה, פרסמה השבוע מכרז להפצת השידורים גם באמצעות האינטרנט, כך שעם ישראל יראה את האולימפיאדה בצורה היפה ביותר".

 

פינס, שהגיש את הבקשה המקורית לדיון, סיכם: "אני רוצה באמת להודות לשר על התשובה ועל הטיפול המהיר והאפקטיבי בסוגיה הזאת. אני שמח שרשות השידור, למרות הקשיים האובייקטיביים שהיא נתונה בהם והרפורמה שהיא עוברת, הצליחה להגיע למצב בו באמת הציבור הישראלי יוכל לצפות באולימפיאדה בצורה מסודרת, כראוי, כפי שהיה בשנים קודמות. טוב שהממשלה התעשתה בעקבות התערבות הכנסת ונאחל בהזדמנות הזאת הצלחה גדולה למשלחת הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שידורים מלאים מבייג'ינג
צילום: עוז מועלם
מומלצים