שתף קטע נבחר

נשיא לבנון חגג עם קונטאר: "זה ניצחון חדש"

מישל סולימאן נאם בטקס הרשמי והחגיגי לרגל עסקת חילופי השבויים עם ישראל, ברך את "ההתנגדות" ושלח מסר לישראל: "שמחתנו תהיה שלמה כשלבנון תזכה בריבונות בחוות שבעא. כל האמצעים לכך כשרים". נסראללה אמור לנאום בטקס נוסף בהמשך

בישראל שוררת אווירה קשה עם חזרתם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב, שהוכרזו היום רשמית כחללי צה"ל ויובאו מחר למנוחות. בלבנון, לעומת זאת, נערכים בזה אחר זה טקסי חגיגה, עם השלמת העסקה עם חיזבאללה. על שובם של הרוצח סמיר קונטאר מתמוגגים לא רק אנשי חיזבאללה - אלא כל הגורמים הפוליטיים בלבנון, ואנשי ההנהגה.

 

 

בטקס הרשמי שנערך הערב (יום ד') בביירות, אמר נשיא לבנון, מישל סולימאן: "אנו זוקפים את ראשינו על החללים שחוזרים היום לאדמת המולדת ועל שובם של האסירים ובראשם סמיר קונטאר". במסגרת העסקה, לצד קונטאר וארבעה אנשי חיזבאללה, הוחזרו ללבנון גם כ-200 גופות מחבלים.

 

"אני מבקש להודות לכל מי שתרם לשחרור ומברך את ההתנגדות על ההישג הזה", אמר סולימאן. "לסמיר קונטאר וחבריו אני אומר - זכותם להיות גאים בעמם, מדינתם ובהתנגדות שלהם. שובכם הוא ניצחון חדש".

 

סולימאן שלח מסר מיליטנטי לישראל והוסיף: "שמחתנו תהיה שלמה כאשר לבנון תזכה בכל ריבונותה - בחוות שבעא וגבעות כפר שובא. כל האמצעים כשרים לכך. לא נוותר על כך. אנו דבקים בזכות חזרת הפליטים הפלסטינים לבתיהם".

 

בטקס נמצאת צמרת הממשל הלבנוני, לצד נציגים פלסטינים ואף אשתו של מרואן ברגותי הכלוא בישראל. לאחר מכן ימשיכו קונטאר וחבריו לעצרת המונים במגרש הכדורגל "אל-ראיה" במעוז חיזבאללה בביירות.

 הנואם הראשי בעצרת, שתהיה גולת הכותרת של החגיגות, הוא מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.

 

מוקדם יותר קיבלו המונים את פניו של הרוצח קונטאר עם העברתו ללבנון, וכולם רק ביקשו לחבק אותו בטקס שערך חיזבאללה בסמוך לגבול בנאקורה. ברקע נשמעו קריאות שמחה ומוזיקה קצבית.

 

בתגובה ראשונה, בהקלטה לרשת הטלוויזיה של חיזבאללה "אל-מנאר", אמר קונטאר: "אני רוצה לברך היום את כל מי שהקריב קורבן עבור הניצחון החדש הזה. זוהי השלמה אמיתית לניצחון יולי (מלחמת לבנון השנייה)".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קונטאר בחגיגות, היום
צילום: AFP
מומלצים