שתף קטע נבחר

הסנגורים יחקרו את טלנסקי: "הכל יראה אחרת"

פרקליטי ראש הממשלה יפתחו בבוקר בחקירה הנגדית של משה טלנסקי בבית המשפט, שצפויה להימשך חמישה ימים. מקורבי אולמרט טוענים "הרבה דברים שנחשבו לסגורים וחתומים ייראו אחרת", אך גם בסביבתו של טלנסקי לא נשארו חייבים: "אם יתעמתו ויחקרו באלימות, תהיה לזה תגובה ציונית הולמת"

"הרבה דברים שנחשבו לסגורים וחתומים ייראו כבר אחרת" - כך אמרו אמש (יום ד') ל-ynet מקורבי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בהתייחסם לחקירה הנגדית הצפויה של העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי. החקירה צפויה להימשך חמישה ימים, אך נראה כי במשטרה כלל לא ממתינים לתוצאותיה כדי להסיק מסקנות.

 

ב-9:00 בבוקר, שעות ספורות לפני הלוויותיהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב, תפתח החקירה הנגדית של טלנסקי בבית המשפט המחוזי בירושלים. בחודש וחצי האחרונים, מאז נחקר טלנסקי, למדו פרקליטיו של ראש הממשלה את החומר שהועבר אליהם במטרה להראות

לציבור ולבית המשפט כי גם העובדות לכאורה שהציג טלנסקי - אינן נכונות. עורכי הדין יבקשו להציג את איש העסקים האמריקני כבן אדם בעייתי ולא מהימן.

 

במהלך היום הודיע אחד מפרקליטיו של אולמרט, פרופ' רון שפירא, כי הוא פורש מתפקידו. לכן, טלנסקי יחקר על ידי עורך הדין אלי זהר, המייצג אף הוא את ראש הממשלה. מקורבים לאולמרט אמרו ל-ynet הפרקליטות לא העבירה לידיו עורכי דינו את כל חומר החקירה. בשבועיים האחרונים עבר חומר נוסף, שטרם הספיקו לעבור עליו, אך הוא עשוי לשמש אותם בחקירה נגדית נוספת, שצפויה להיערך בעוד מספר שבועות.

 

לדברי יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמיר דן, "היום יתחילו להיחשף הסדקים בגרסת המשטרה והפרקליטות, והציבור בישראל יבין שמנסים להוריד ראש ממשלה מכהן על-סמך חלקי עובדות לא בדוקות וידיעות סותרות". ביחס לחקירה עצמה אמר דן: "לגבי טלנסקי, יש לנו מטרה אחת בלבד - שיגיד את האמת".

 

במשטרה כלל לא ממתינים לתוצאות החקירה הנגדית ומתכוונים להעביר את התיק בעניינו אולמרט - פרשת "מעטפות הכסף" ו"אולמרטורס" - לידי הפרקליטות. חוקרי המשטרה צפויים להעביר את החומר ואת המלצתם בסוף אוגוסט או לכל המאוחר בתחילת ספטמבר.

 

מקורביו של טלנסקי אמרו הערב ל-ynet כי הם מתקשים להאמין שהחקירה תימשך חמישה ימים. עם זאת, הם טוענים כי בכוונתו להעיד ככל שיידרש.

לדברי המקורבים, "אם ימשיכו להתעמת ולבצע חקירה אלימה מול טלנסקי, תהיה לזה תגובה ציונית הולמת. כלומר, במהלכים שאולמרט יצטער עליהם".

 

כשנשאלו על העובדה שהחקירה תיארך חמישה ימים, ושמא מדובר בדבר טוב או רע, השיבו: "זה יאפשר לטלנסקי להרחיב בדבריו ולהיכנס לעומקם. אם זה טוב או לא - את זה כבר צריך לשאול את אולמרט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכין הפתעה? אולמרט
צילום: AP
תגובה ציונית. טלנסקי
צילום: ירון ברנר
מומלצים