שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ישיבת ההסדר מחומש חוזרת בהר-חברון
  שר הביטחון אישר, והישיבה שנעקרה בהתנתקות מצפון השומרון תוקם מחדש ביישוב אשתמוע. בתכנית הלימודים: עבודת אדמה ופעילות חינוכית עם נערים באזור. מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר: "הישיבה השתקמה מהגירוש, קבעה נקודת התיישבות חדשה והיא מפריחה שוב את הארץ"

  כמעט שלוש שנים חלפו מאז ההתנתקות מחבל עזה וצפון השומרון, וישיבת "הר שלום" בחומש, שהייתה מסמלי המאבק בעקירת היישוב, חוזרת לפעול. שר הביטחון אהוד ברק אישר השבוע את הקמתה מחדש של ישיבת ההסדר, במצפה אשתמוע שבדרום הר חברון.

   

  ישיבת "הר שלום" נוסדה בחודש אלול תשס"ב כשלוחה של הישיבה הגבוהה באלון מורה, ונקראה על שמו של שולי הר-מלך, תושב חומש, שנרצח בסמוך להקמתה. לאחר הפינוי היא עברה למצפה אשתמוע - גבעה הסמוכה ליישוב שמעה שבדרום הר חברון, וכעת מקבלת את אישור השר ברק לפעול כישיבת הסדר – אישור המקנה לה מעמד עצמאי ואפשרות לגיוס תלמידים למסלול המיוחד.

   

  בישיבת אשתמוע לומדים עשרות תלמידים בתוכנית לימודים ייחודית המאפשרת להם לשלבם בחיי המעשה, בהם עיסוק בחקלאות. בנוסף, נוטלים הבחורים חלק בפעילות חינוכית עם נוער היישוב שמעה הסמוך.

   

  ראש הישיבה, הרב מרדכי גנירם, אמר: "הישיבה הוקמה בחומש על מנת לחזק את היישוב אחרי גל הטרור שפקד את היישוב. אנחנו יכולים להגיד שהצלחנו באותה תקופה לחזק את היישוב". הרב גנירם הוסיף כי ייחודיות הישיבה היא במתן מענה לתלמידים רבים שלא היו מוצאים את עצמם בישיבות אחרות.

   

  מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי, בירך על האישור שנתן שר הביטחון לישיבה המתחדשת, ואמר: "הישיבה באשתמוע עברה דרך ארוכה וקשה בעקבות הגירוש מחומש ולמרות זאת הצליחה להשתקם ולהתיישב בנקודת התיישבות חדשה ולהפריח יחד גם את הארץ וגם את התורה. אני מקווה שהמהלך מסמן את הדרך לשיתוף פעולה פורה בין האיגוד למשרד הביטחון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים