שתף קטע נבחר

קונטאר על קבר מורניה: נמשיך בדרך הזאת

יום לאחר ששוחררו מהכלא בישראל ערכו חמשת האסירים הלבנונים טקס מעל קברו של עימאד מורניה, קצין המבצעים של חיזבאללה - שחוסל. קונטאר נשא דברים: "אנו נשבעים בשם אללה הגדול, ובדמכם הטהור, שנמשיך בדרך הזאת ולא נוותר לעולם"

חמשת האסירים הלבנונים ששוחררו אתמול מישראל, ובראשם המחבל סמיר קונטאר, השתתפו הבוקר (יום ה') בטקס צבאי חגיגי שקיים חיזבאללה ליד קבר קצין המבצעים של הארגון, עימאד מורניה, שחוסל בדמשק לפני כמה חודשים.

 

החמישה, לבושים במדי חיזבאללה, התייצבו מול קברו של מורניה והתנשקו עם בני משפחתו. לאחר מכן כרע קונטאר ברך אל מול הקבר.

 

אביו של קצין המבצעים לשעבר פנה אל קונטאר ובירך אותו: "מברוק, יא סמיר! מברוק על הכבוד והחירות! תודה לאל". בתגובה ענה לו קונטאר: "הניצחון הזה היה בזכותכם, ובזכות החאג' עימאד מורניה".

  

המחבל ששוחרר נשא דברים מול הקבר, ואמר: "אנו נשבעים בשם אללה הגדול ובדמכם הטהור שאנו נמשיך בדרך הזאת ולא נוותר לעולם, עד שנשיג את המקום שנתן לכם אלוהים (הכוונה היא ל"מות הקדושים" - ר.נ). אנו מקנאים בכם על כך, ואנו נשיג זאת. תבורכו". לאחר מכן כתב קונטאר כמה מילים בספר המבקרים ליד קברו של מורניה.

  

במקביל לחגיגות, בחיזבאללה ממשיכים לקלוט ולזהות את גופותיהם של כמאתיים המחבלים שקיבלו מישראל במסגרת עסקת השבויים.

 

עמיתו של קונטאר לפיגוע בנהריה, אחמד אל-אברס, שלח אף הוא ברכות לקונטאר. אל-אברס, התראיין מצידון לתחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר,ואמר: "אני מלא גאווה. אנו עוד נשוב לפלסטין, למרות כל מה שהם אומרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קונטאר. זכה לברכות
צילום: AFP
מורנייה. מקנאים בו
צילום: רויטרס
מומלצים