שתף קטע נבחר

"בנו של קדאפי הכה את משרתיו בקולב וחגורה"

בנו הצעיר של שליט לוב מועמר קדאפי נעצר בז'נבה שבשווייץ לאחר ששניים ממשרתיו התלוננו שהיכה אותם באמצעות קולב בגדים וחגורה. רעייתו של חניבעל קדאפי בן ה-32 נעצרה אף היא.

 

פרקליטו של קדאפי הצעיר, אלאן ברגר, סיפר לתחנת רדיו שווייצרית כי בני הזוג נעצרו ביום שלישי האחרון בבית מלון מפואר בז'נבה, שוחררו בערבות אמש (יום ה'), וצפויים לעמוד לדין בגין גרימת נזק גופני, כפייה ואיומים. רעייתו של קדאפי נלקחה לבית חולים, משום שהינה בהריון מתקדם.

 

מכתב האישום שהוגש נגד השניים עולה כי הם נהגו להכות את משרתיהם באמצעות חגורה וקולב. המשרתים התלוננו לאחר שהוכו כמה פעמים במהלך שהות במלון "הנשיא ווילסון", הסמוך למשרד זכויות האדם של האו"ם בז'נבה. עיתון שווייצרי דיווח כי אשה בעלת אזרחות טוניסאית, ככל הנראה המשרתת, אושפזה בבית החולים.

 

לא מדובר בהיתקלות הראשונה של חניבעל קדאפי עם החוק.

בשנת 2005 הרשיע אותו בית משפט בפריז בהכאת בת זוגו ההריונית בחדר בית מלון. נגזרו עליו ארבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס בגובה 790 דולר.

 

שנה לפני כן הסתבך קדאפי עם רשויות החוק בצרפת לאחר ששומרי ראשו היכו שוטרים שניסו לעצור אותו בשעה שנסע במהירות גבוהה במרכז פריז. שומרי הראש נעצרו ושוחררו. קדאפי ניצל אז את חסינותו הדיפלומטית, ולא עוכב לחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי. גידל בן לתפארת
צילום: איי אף פי
קולבים. השימוש הנכון
צילום: ablestock
מומלצים