שתף קטע נבחר

אצן הפרוטזות פיסטוריוס לא ירוץ באולימפיאדה

חלום בייג'ינג של ה'בלייד ראנר' הסתיים, לאחר שדרום אפריקה לא בחרה בו לריצת השליחים 4X400 מ'. גם דוויין צ'יימברס הבריטי לא יופיע, אחרי שערעורו על ההשעייה לא התקבל

אוסקר פיסטוריוס לא יעשה היסטוריה, לפחות לא בבייג'ינג 2008. אצן הפרוטזות, המכונה 'האיש המהיר בעולם ללא רגליים', לא ישתתף במשחקים האולימפיים הקרובים, לאחר שדרום אפריקה לא בחרה בו לריצת השליחים 4X400 מ'.

 

פיסטוריוס, שקבע השבוע בלוזאן שיא אישי ב-400 מ', 46.25 שניות, היה עדיין רחוק ב-70 מאיות מהקריטריון האולימפי, והתקווה האחרונה שלו היתה לייצג את מדינתו בריצת השליחים. התקווה הזו נגוזה, אחרי שנשיא איגוד האתלטיקה הדרום אפריקני, לאונרד צ'ואנה, הודיע כי ארבעה רצים אחרים, שהשיגו תוצאות טובות יותר, הועדפו על פניו.


אוסקר פיסטוריוס. לא באולימפיאדה, כן באולימפיאדת הנכים (צילום: AFP)

 

ה'בלייד ראנר', שיגיע בכל מקרה לבייג'ינג כדי להתחרות באולימפיאדת הנכים, לא נבחר גם כאחד משני המחליפים ברביעייה הדרום אפריקנית.

 

אתלט אחר שלא יגיע לסין הוא הבריטי דוויין צ'יימברס. הספרינטר בן ה-30, שניצח במבחנים של מדינתו ב-100 מ' עם 10.03 ש', לאחר שחזר מהשעייה על סמים אסורים, עירער על ההחלטה לא לשלוח אותו לבייג'ינג בגלל העבר הפרובלמטי שלו, אך ערעורו נדחה.

 

יו"ר הוועד האולימפי הבריטי, קולין מויניהן, היה מרוצה מההחלטה: "נמשיך לשלוח מסר תקיף, ונמנע מכל אחד שנמצא אשם בשימוש בחומרים אסורים לייצג את בריטניה במשחקים האולימפיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוסקר פיסטוריוס
צילום: איי פי
דוויין צ'יימברס
צילום: AP
מומלצים