שתף קטע נבחר

סופית: נופר אדלמן תשתתף באולימפיאדה

ילידת ראש הנקרה, שמתאמנת בשדות ים, תהיה שייטת הלייזר רדיאל הישראלית הראשונה במשחקים האולימפיים, למרות שדורגה רק במקום ה-26 באליפות אירופה. שחייה: נמרוד שפירא בר-אור ינסה לקבוע את הקריטריון באליפות ישראל

לרגע אחד נראה היה שמקומה של נופר אדלמן בסגל האולימפי היה בסכנה. הרגע הזה תם. מנהלת הספורט ההישגי המליצה היום (ב') פה אחד לאשר לשייטת בת ה-25 להופיע באולימפיאדת בייג'ינג, למרות שדורגה רק במקום ה-26 באליפות אירופה שהסתיימה בסוף השבוע.

 

אדלמן, ילידת קיבוץ ראש הנקרה, לא עמדה בקריטריון הבטחת היציבות, שדרש ממנה לסיים בין 12 הראשונות באליפות שנערכה בבלגיה, אבל העובדה שדורגה ארבע פעמים בעשירייה הראשונה, בשילוב עם הישגי העבר שלה (מקום שביעי באליפות העולם אשתקד), העניקה לה באופן סופי את הכרטיס לסין.

 

חברת אגודת שדות ים תנסה כעת לחזור לכושר שהביא אותה להישג המעולה באליפות העולם ולהצליח גם בבייג'ינג, שם תהיה לשייטת הלייזר רדיאל הראשונה שמייצגת את ישראל במשחקים האולימפיים.

 

אדלמן היא הנציגה ה-42 של ישראל באולימפיאדה, וכעת רק לספורטאי אחד, נמרוד שפירא בר-אור, יש עדיין סיכוי להצטרף למשלחת. לשחיין בן ה-18, שקבע שיא ישראלי החודש ב-200 מ' חופשי, ניתנה אפשרות נוספת לקבוע את הקריטריון המחמיר (A) באליפות ישראל. אם יקזז את השיא שלו בארבע מאיות נוספות ויעצור את השעונים על תוצאה המהירה מ-1:48.72 ד', הוא יטוס לבייג'ינג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נופר אדלמן
צילום: גילי אמיר
מומלצים