שתף קטע נבחר

היורה מנעלין שוחרר ממעצר; "הוא חש נבגד"

ל-ynet נודע כי סמ"ר ל' שוחרר אמש ממעצר, לאחר יממה. בעימות שנערך לו עם המג"ד שאחז בפלסטיני הכפות - דבקו השניים בגרסאות מנוגדות. מקורבי החייל היורה: "גם כשהוא טועה, הוא יודע לומר טעיתי. הוא חייל מצטיין שמעולם לא הייתה לו בעיית משמעת". לדבריהם, "רוצים להפיל עליו תיק כדי לכסות על טעויות של אחרים". החקירה עדיין נמשכת

תפנית בחקירת אירוע הירי בנעלין. אמש (יום ב') הוחלט בפרקליטות הצבאית לשחרר ממעצר את החייל, סמ"ר ל', שירה בפלסטיני הכפות. ל-ynet נודע כי בעימות שערכו במצ"ח בין החייל למפקדו, סגן אלוף עמרי, דבקו הצדדים בגרסאותיהם המקוריות. החייל טען שקיבל פקודה לירות, והמג"ד הכחיש. "הוא חש נבגד. מדובר בחייל מצטיין שמעולם לא שיקר ועכשיו זה נראה כאילו מנסים להפיל עליו תיק", אמרו ל-ynet גורמים בסביבתו של החייל.

 

"כבר לפני שבועיים הוא סיפר לנו על מה שקרה וכיצד קיבל פקודה לירות. אין לו מה להסתיר,

גם כשהוא טועה, הוא יודע לומר טעיתי, הוא חייל מצטיין שמעולם לא הייתה לו בעיית משמעת", אמרו הגורמים.

 

יצוין כי בפרקליטות הצבאית טרם סגרו את תיק החקירה ובסיום עבודת מצ"ח - יבחנו האם להגיש כתבי אישום בפרשה כנגד החייל היורה והמג"ד שהיו מעורבים בתקרית עם הפלסטיני, אשרף אבו רחמה (27).

 

יממה לאחר שחוקרי מצ"ח עצרו את החייל היורה - הוא שוחרר ממעצר ושב לגדוד השיריון שבו הוא משרת. במהלך המעצר שיגרה הסנגוריה הצבאית דרישה לפרקליטות לענייני מבצעים לבטל את פקודת המעצר, בעיקר על רקע העובדה כי מפקד הגדוד, סא"ל עמרי, שהיה שותף מלא לאירוע, לא נעצר.

 

עוד טענו בסנגוריה הצבאית כי חלפו שבועיים מאז האירוע, ולכן - אין חשש לשיבוש מהלכי חקירה ואין חשש כי החייל יחזור על המעשה. בפרקליטות בחנו את נסיבות העניין והחליטו על שחרורו, עם זאת החקירה טרם הסתיימה, והשלב הבא הצפוי בחקירה הוא זימונם של החייל והקצין הבכיר לבדיקת פוליגרף.

 

החייל, ששוחח לאחר שחרורו עם חבריו, נשמע כעוס. "הוא עבר יממה קשה, העיניים שלו היו אדומות. מה שמעיד בעיקר על האכזבה שלו, על התחושה הקשה שהוא נמצא בה", סיפרו. בסביבתו של החייל נמנעו מלהאשים את המפקד, אך הודו כי התחושה שיש ניסיון "לטייח" את האירוע ורמזו כי כי יש גורמים שמנסים לפגוע בסמ"ר ל': "רוצים להפיל עליו תיק כדי לכסות על טעויות של אחרים. אם רוצים לייפות את האירוע - שיעשו את זה, אבל לא על חשבונו של החייל".

 

החייל, שהתגייס לצה"ל לפני שנתיים ושמונה חודשים, החל דרכו כטען בטנק, לאחר שבלט בפעולות מבצעיות, צורף לחפ"ק המג"ד ובאחרונה אף הציעו

לו לחתום שירות קבע. "הוא אוהב את המדינה ואת הצבא. נתן את כולו לצבא, ואסור שבסופו של דבר הוא ייענש על כך שביצע פקודות ותמיד דיבר אמת", אמרו מקורביו.

 

ל-ynet הגיעו עדויות של פקודים בעבר של סא"ל עמרי, לפיהם היה מעורב באירועים "בעייתים" בשנים האחרונות, לרבות במהלך השירות בלבנון. לטענתם, מדובר בסדרת אירועים שחרגו מערכי צה"ל, תוך סיכון חיי אדם ופגיעה אישית בחיילים. עוד טענו כי חלק מהבעיות הובאו לידיעת קצינים בכירים בחיל השיריון, אולם לא נעשה דבר בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות בצלם
מתוך הווידאו
באדיבות בצלם
רגלו של הפלסטיני שנפצע
מומלצים