שתף קטע נבחר

תיעוד: רגע חיסולו של המחבל בטרקטור בירושלים

פיגוע הדריסה בירושלים הסתיים ללא הרוגים בזכות תושייתם של יעקב (יקי) עשהאל, תושב ההתנחלות סוסיא שבדרום, וקצין מג"ב, פקד אמל גאנם. עשהאל ירה לעבר המחבל, שנותר בחיים והמשיך בנסיעה. לאחר מכן נורה למוות בידי גאנם

פיגוע הדריסה אחר הצהריים (יום ג') הסתכם בפציעתם של 18 בני אדם, בהם אחד באורח קשה. הפיגוע הסתיים ללא הרוגים בזכות תושייתם של שניים - יעקב (יקי) עשהאל וקצין מג"ב, פקד אמל גאנם - שירו לעבר המחבל והרגו אותו. רגע החיסול תועד במצלמות טלוויזיה.

 

פיגוע הדריסה:

 

בסרט רואים את פקד גאנם ניגש אל הטרקטור מצד אחד ויורה לעבר המחבל בטרקטור. ברקע מישהו שואל בקו "יש כאן מישהו שיודע עזרה ראשונה? יש כאן פצוע". גאנם עובר לצידו השני של הטרקטור ואחד מעדי הראייה מסב את תשומת ליבו

שהמחבל עדיין לא נהרג: "הוא לא מת, הוא עדיין לא מת". גאנם מכוון שוב ויורה כמה קליעים - ואז נופלת כף הטרקטור לאדמה.

 

מול המצלמה ניצב אדם חבוש כיפה, שנשאל על ידי הצלם לשמו. "יקי עשהאל", הוא עונה, ומרים את הכיפה כאומר שלום. עשהאל ממשיך בדרכו, מחזיר את האקדח לנדן, והצלם קורא לעברו: "יקי, אתה היית הראשון שירה. יישר כח". עשהאל מרים אגודל אחת מעלה כאות להצלחה, ולאחר מכן פונה הצלם אל הפצוע שבזירת הפיגוע.

 

פקד גאנם סיפר, כי בניגוד לפיגוע הקודם, הפעם איש לא נתלה על הטרקטור והירי לעבר המחבל בוצע ממרחק. "כלקח מהפיגוע הקודם היתה הנחייה לא לעלות על השופל ולהגיע מצב של כמה שפחות פגיעה בבני אדם. שיפרתי את המיקום שלי ויריתי לעברו", סיפר.

 

"אחרי שיריתי ראיתי שהוא מנוטרל, ניסיתי לפתוח את הדלתות של הטרקטור, אבל גם כנראה המחבל למד לקח מהפיגוע הקודם ונעל את הדלת. עליתי על השופל, שברתי את החלונות, פתחתי את הדלת, ראיתי שהוא ירוי אבל הוא לא היה בחיים, אז לא יריתי שוב".

 

ראש העדה הדרוזית, השייח מואפיק טאריף: "מזה שנים שהעדה הדרוזית הוכיחה את נאמנותה למדינת ישראל. היום,

תושייתו של פקד עמל גאנם, בן העדה, מוכיחה את נאמנותנו למדינת ישראל. פקד גאנם, שפעל במהירות וללא היסוס, על מנת למנוע קורבנות נוספים, הוא דוגמה לאלפי צעירים דרוזים שפועלים ויפעלו לטובת מדינת ישראל".

 

יעקב (יקי) עשהאל, בן 53 מההתנחלות סוסיא שבדרום הר חברון, ירה אף הוא במחבל. אמוץ, אחיו של עשהאל, סיפר ל-ynet: "האירוע התרחש כשיעקב היה ברכבו, סמוך לטרקטור. במהלך שיחת טלפון בדיבורית עם הבן יוחאי, הוא הבחין בטרקטור מתחיל להשתולל ולרמוס מכוניות. מהר מאד הוא הבין מה קורה - יצא מהרכב ונזעק לעבר הטרקטור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאחר החיסול
צילום: דודי ועקנין
מומלצים