שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סופרסטאר

  יהודה לוי עבר ייסורים, מירי מסיקה למדה שיעור טוב לאגו וצדי צרפתי מעיד על התפרצויות כעס בלתי נשלטות. רגע לפני שהמסך עולה על "יוסף וכתונת הפסים המשגעת", ynet מביא לכם הצצה אל הנעשה מאחורי הקלעים

  תקציב הפקה והרצה של 9 מיליון שקל, 300 תלבושות, 100 כובעים ו-80 פאות שיחליפו 35 שחקנים ורקדנים במשך המופע, הם מספיק סיבות להילחץ. אבל בתיאטרון כמו בתיאטרון, כשהמסך יעלה הערב (ד') בפעם הראשונה בתיאטרון הבימה מול הקהל, משהו איכשהו יירגע.

   

  "מהניסיון שלי בתיאטרון, אתה אף פעם לא מרגיש מוכן", אומרת מירי מסיקה שמובילה את עלילת המחזמר. "בחזרות גנראליות התחושה היא תמיד שהכל מתמוטט סביבך, אבל אז האור נדלק והקסם הזה של התיאטרון מסדר את הכל".

   

  בשביל מסיקה, דיווה מקומית שקצת מכורה לדרמה, תפקיד המספרת הוא שיעור מלמד. "בשירים שלי בהופעות רגילות יש המון דרמה. פה, תפקיד המספרת הוא קליל, קורץ, ציני. לא חשבתי שאני יכולה להיות קלילה. לא חשבתי שאני יכולה להיות ליד הסיפור. הרי תמיד אני הסיפור", היא אומרת. "זה שיעור מאד טוב לאגו. הכרתי בי צדדים שלא ידעתי שקיימים בי".


  מסיקה. "לא חשבתי שאני יכולה להיות קלילה" (צילומים: מרב יודילוביץ)

   

  גם בשביל יהודה לוי, כוכב המחזמר, החודשים האחרונים בחדר החזרות היו מסע מלמד. כמעט עשר שנים חלפו מאז עמד לאחרונה על הבמה, והחזרה למפגש חי עם קהל מרגשת אותו מאוד. "זו חוויה ראשונית מסוגה בשבילי. זה מרגש אותי ומפחיד אותי ואני חרד מזה. אני חושב שעברתי את כל המנעד הרגשי האפשרי", הוא אומר ואי אפשר שלא להתרשם מהכנות.

   

  מתברר שגם עם מעמד של מגה סלבריטי, במת התיאטרון היא עדיין מקום לא בטוח, זירת מוקשים מאתגרת. "זה לא המרקע, זה במה וזה חי. פה אין טייקים כמו בקולנוע או בטלוויזיה", הוא מנסה להסביר את החששות, "גם לשיר זה משהו חדש בשבילי. החיבור של כל האלמנטים הוא חוויה חדשה ואני מקווה שאעבור את זה בשלום".


  לוי. "לא חשוב מה יהיה, זה היה שווה את זה"

   

  המפגש הראשון של לוי עם יצירתם המשותפת של אנדרו לויד וובר וטים רייס היה בלונדון. "ישבתי באולם כמו ילד קטן. התרחב לי הלב מהסיפור. משהו בתמימות, בתעוזה הנעורית הזו, הדליק אותי", הוא אומר. "הרגשתי שאני חוזר למשהו שהיה לי כשהתחלתי את הדרך במקצוע וקצת אבד לי עם המודעות וההתבגרות. כל אלה שמו אותי במקום אחר - לא פחות טוב, אבל אחר.

   

  "רציתי לחזור לריח הזה של פעם, למקום הזה שבו אין ביקורת, אין מודעות, למקום של עשייה לשם עשייה. היה לי חשוב לעשות כיף, ליהנות מזה, למרות שאני חייב לומר שעברתי לא מעט סבל וייסורים בחודשים האלה. זה היה תהליך פסיכי שאני לא אשכח. עכשיו, לפני שהמסך נפתח, אני יכול לומר שלא חשוב מה יהיה, זה היה שווה את זה".

   

  זה עושה לך תיאבון לעוד?

   

  "ברור. בעיקר בשבוע האחרון. קיבלתי כל מיני הצעות ואני מקווה שאחליט נכון. אני כן רוצה להשתפשף קצת במקום הזה שבעצם באתי ממנו. נשאבתי למרקע ואני מאד אוהב אותו, אבל את הקסם הזה של הכאן ועכשיו אי אפשר להחליף בשום דבר".

   

  אוצר לבמאי

  צדי צרפתי, שועל במה ותיק, מאוהב. הוא אוהב את ההפקה, אוהב את הכוכבים שלו וגם את האדרנלין של רגע לפני פתיחת המסך. "אני כל הזמן אומר לעצמי 'רילקס, אתה מאבד את הראש', ואז אני יודע שהתפרצויות הכעס הבלתי נשלטות שלי קשורות ללחץ האדיר", הוא אומר. "תמיד יש פחדים, למרות שאני כבר לא ילד. בכל פעם זה מרגיש כמו הפעם הראשונה".


  צרפתי. "זה מחזמר שהוא אוצר לבמאי" 

   

  הקסם של "יוסף וכתונת הפסים המשגעת" הוא לדבריו בסיפור המצוין, בשימוש הפרודי באייקונים גדולים מהחיים, בהומור, בריבוי הסגנונות המוזיקליים ומעל לכל בתחושה שמדובר במחזמר משלנו. "אין מה לעשות, יש תחושה שהמחזמר הזה נכתב פה ושאם לא, זה בטעות גמורה", הוא אומר. "זה מחזמר שהוא אוצר לבמאי, כי אפשר להשתולל בו. זה כמו צעצוע שאפשר להשתעשע איתו".

   

  יש פה גם חבורה די מרהיבה של כשרונות.

   

  "זה גם סוג של חלום. שני הכוכבים שלי – מירי מסיקה ויהודה לוי - הם אידילים. יהודה הוא יוסף האולטימטיבי. יש מעט אנשים עם כריזמה כל כך חזקה כמו שיש לבחור הזה. הוא שר, משחק ורוקד נפלא. זה תפקיד מצוין שמקביל לסיפור סינדרלה. יוסף הוא בחור מוצלח שכולם מקנאים בו ומנסים לשים לו רגלים ובסופו של דבר אפשר להגיד שהוא סופרסטאר.

   

  "מירי מסיקה, שמזוהה כזמרת-על אדירה, היא בהחלט שחקנית שיודעת לספר

  סיפור. אפשר לראות את זה בהתייחסות שלה לטקסט ויש לה נוכחות חזקה. לצידם יש את ניקי גולדשטיין, שמשחק את פרעה. הוא מצחיק מאוד וזמר נהדר. ויש גם את עידו רוזנברג, שחקן אדיר, ויש לי שני כוכבים שהכרתי במהלך העבודה ב'נולד לרקוד' בשנה שעברה – יוליה ונתנאל, ששר בפעם הראשונה. יוליה לא שרה, אבל רוקדת נפלא את אשת פוטיפר. זה תפקיד פאם פטאל שיושב עליה בול. יש לי הכל".

   

  איך מג'נגלים בין הטלוויזיה לבמה?

   

  "האמת? זה לא קל. 24 השעות האחרונות היו נוראות. אתמול סיימתי תיקוני תאורה בשלוש בבוקר ובשעה 11 כבר התייצבתי לחזרות. באתי לפה משידור חי של 'כוכב נולד' ואוטוטו אוספים אותי לצילומים נוספים. זה לא פשוט, אבל אני אוהב את זה. אני באמת אוהב את זה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "יוסף וכותנת הפסים". משלנו
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים