שתף קטע נבחר

פיתוח ישראלי: קולנוע ביתי ללא כבלים

הפיתוח של חברת אמימון, שנקרא WHDI שהתקבל כתקן על ידי מספר טכנולוגיות מובילות יעזור לחבר את הטלוויזיות, מוצרי הבידור הביתי והקונסולות ללא כבלים

תקן אלחוטי חדש, שפותח בישראל, יוכל להוביל למהפכה במערכות הקולנוע הביתי. התקן, שכבר התקבל על ידי מספר חברות טכנולוגיה מובילות בתחום, נועד להעביר וידאו באבחנה גבוהה (HD) בצורה אלחוטית, ומתיימר להחליף את תקן ה-HDMI הנפוץ היום בתכני HD.

 

בית ללא כבלים

בית ללא כבלים הוא חלום ישן, שהוגשם בחלקו בעזרת רשתות אלחוטיות בתקן 802.11g, שמאפשרות להזרים מוזיקה ווידאו באיכות סטנדרטית.

 

תחום אחד נותר עד עתה ללא מענה הוא תחום הזרמת וידאו באבחנה גבוהה (HD), קצבי הרשתות האלחוטיות הנפוצות כיום מאפשרות הזרמת וידאו באיכות של DVD לכל היותר, וגם זה באופן מוגבל שתלוי במיקום ומרחק מהמקור המשדר.

 

עתה, מסתמן פתרון מתאים המיועד באופן ייחודי להזרמת תכני High-Definition, ועוד פתרון כזה שמקובל על מספר חברות מובילות בעולם המסכים, מה שכנראה שיגרום לאימוצו על ידי שאר החברות ולהפיכתו לתקן הסטנדרטי בתעשייה, כזה שמהווה למעשה HDMI אלחוטי.

 

 

פיתוח ישראלי

הסטנדרט החדש, שנקרא WHDI - Wireless Home Digital Interface, מתבסס על פיתרון מבית מעבדות הפיתוח של חברה ישראלית בשם אמימון (Amimon). סוני, סמסונג, שארפ, היטאצ'י ומוטורולה כבר הצהירו על תמיכה בסטנדרט.

 

מדובר בתקן יעודי המשמש למטרות אודיו, וידאו ובקרה של מכשירי בידור אלקטרוני בבית כגון מסכי פלזמה ו-LCD, מקרנים, רסיברים, נגני וידאו, ממירים, קונסולות משחקים ומחשבים. בעזרת התקן, הטלוויזיה הביתית תוכל להציג תכני וידאו ממקורות שונים בבית כמו נגני HD / DVD, קונסולת Playstation 3 או כל מקור וידאו אחר,בין אם הוא נמצא באותו חדר בו נמצא המסך ובין אם לא.

 

בהשוואה לפתרונות מבוססי רשת אחרים, אשר מבצעים דחיסה של המידע לפני העברתו ברשת, מה שמחייב שבב דחיסה בצד אחד ושבב פיענוח בצד השני וגורם גם להשהייה קטנה בשידור הוידאו, כולל WHDI פיתרון יחודי.

 

WHDI מבוסס רדיו בתדר 5Ghz, לפני שידור אות הוידאו, השבב של אמימון מבצע ניתוח והפרדה של האלמנטים החשובים בתמונה מאלו שפחות חשובים, כמו למשל שינויים בצבע בחלק מהפרטים הקטנים שבתמונה. בשידור, החלקים החשובים מקבלים עדיפות גדולה יותר בהשוואה לניואנסים הקטנים וכך מתאפשר לשלוח כמות נתונים גבוהה דרך האויר וזאת תוך "הקרבה" מינימלית באיכות התמונה והסאונד.

 

 

הצפי: כבר בשנה הבאה

חברת מוטורולה בדקה פתרונות מתחרים אולם בחרה להצטרף לקבוצת WHDI בגלל הגישה הייחודית בה בחרה אמימון. מוטורולה מתכננת להוסיף את WHDI לממירים רבים הנמצאים בשימוש ע"י חברות כבלים רבות בארה"ב.

 

הצפי הוא כי טלוויזיות הכוללות את השבבב האלחוטי, יגיעו לחנויות כבר בשנה הבאה. תוספת יכולת האלחוט, תוסיף למחיר המסך כ-100 דולר בארה"ב. סוני מתכננת להוסיף מוצר זה למסכי הטלוויזיה (LCD) מתוצרתה.

 

המוצר הראשון אשר מבוסס טכנולוגיה זו נמכר ע"י חברת Belkin: זוג מתאמים חיצוניים המתחברים למכשירים השונים, כמקובל בטכנולוגיות חדשות, מחיר הזוג עומד כיום על כ- 1,000 דולרים בארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים