שתף קטע נבחר

יו"ר ועדת החוקה: שת"פ מביש בין ש"ס לממשלה

הכנסת הייתה אמורה לאשר הערב הצעת חוק הקובעת כי חלוקת רכוש בין בני זוג תוכל להתבצע לפני הגירושים. לאחר שש"ס התנגדה ואיימה להצביע אי אמון בממשלה, נכנעה הקואליציה ודחתה את הדיון. יו"ר ועדת החוקה, המקורב לרה"מ, תקף בחריפות את המהלך: "שיתוף פעולה מביש בין ש"ס והממשלה"

ש"ס ניצחה והקואליציה התקפלה. מליאת הכנסת דחתה הצבעה שנועדה להיום (ב') על הצעת החוק שביקשה להקדים את מועד חלוקת הרכוש בין בני הזוג, לשלב שלפני קבלת הגט. הסיבה: כניעתה של הקואליציה לדרישתה של ש"ס לא לאשר את החוק. הדבר עורר את זעמו של יו"ר ועדת החוקה, הנחשב כמקורב לראש הממשלה.

 

על-פי הסיכום המוקדם בין ראשי הקואליציה לש"ס, ההצבעה על החוק הייתה אמורה להיות הצבעת אי אמון. בשל כך הוחלט על דחיית ההצבעה בשבוע. מכיוון שהכנסת יוצאת השבוע לפגרה, תובא הצעת החוק לדיון במליאה בעוד כשלושה חודשים. בעקבות הדחייה עשויה ההצעה להיתקע ולא לעבור בכנסת.

 

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מנחם בן ששון מקדימה, התעקש להביא את החוק לאישור כבר היום, אך נענה בשלילה על-ידי ראשי הקואליציה. בן ששון, שנחשב לאחד ממקורביו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, תקף את ההתנהלות של חבריו לקואליציה: "שיתוף הפעולה המביש בין ש"ס והממשלה נועד לכאורה רק כדי לבלום הצעת חוק, אך לא יהיה בכך כדי לבלום את צעקת הנשים העגונות שנדחקות תמיד לסוף התור".

 

לדבריו: "המעשה הנואל התרחש למרות רוב של חברי הבית מהקואליציה ומהאופוזיציה שתמכו בחוק. הרוב הזה יישמר גם ליום שבו תעלה הצעת החוק להצבעה".

 

הצעת החוק קובעת כי בשורה של מקרים תהיה אפשרות לבצע חלוקת רכוש בין בני זוג עוד בטרם קבלת גט רשמי.

החוק כיום מאפשר לגברים להתנות את מתן הגט בהסכמת האישה לביצוע חלוקת רכוש כרצונם. הצעת החוק קובעת כי הקדמת חלוקת הרכוש תתאפשר לאחר שנה מיום הגשת הבקשה לגירושין או במקרים של אלימות במשפחה.

 

את הצעת החוק הובילו ביחד עם בן ששון חברי הכנסת מיכאל מלכיאור וזבולון אורלב. "ישנם בעלים שמחזיקים בנכסים כבני ערובה, ומתנים את מתן הגט בוויתור האישה על הנכסים", הסביר ח"כ אורלב לפני הדיון במליאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוקף את הקואליציה. בן ששו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים