שתף קטע נבחר

אושר: מודעות תכנון ובנייה יפורסמו גם באינטרנט

בעקבות אישור החוק ייבנה, בנוסף לפרסום ההודעות, גם מאגר ארצי שיאגד את תוכניות התכנון והבנייה במלואן. יוזם החוק, ח"כ חנא סוויד: "החוק מגביר את האפשרות של האזרח לעקוב אחר בנייה עתידית"

מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ג') פה אחד את הצעת החוק המחייבת את משרד הפנים לפרסם הודעות תכנון ובנייה באתר האינטרנט המשרדי, זאת בנוסף לחובת הפרסום בעיתונות הכתובה.

 

בעקבות אישור החוק ייבנה, בנוסף לפרסום ההודעות, גם מאגר ארצי שיאגד את תוכניות התכנון והבנייה במלואן. יוזם הצעת החוק, ח"כ חנא סוויד (חזית דמוקרטית לשלום ושוויון): "החוק מגביר את האפשרות של האזרח לעקוב אחר בנייה עתידית שעשויה להשפיע עליו".

 

ח"כ אופיר פינס: "הציבור לא מסוגל לעקוב מדי יום אחר אלפי המילים הזעירות שמתפרסמות בהודעות התכנון והבנייה בעיתונים. מאגר האינטרנט שיוצר חוק זה יגביר את השקיפות ויקל על הציבור".

 

בנוסף לפרסום שוטף של הודעות בזמן אמת, יהווה האתר ארכיון לחיפוש היסטורי של הודעות תכנון ובנייה. על פי לוחות הזמנים שנקבעו על ידי ועדת הפנים של הכנסת מיום פרסומו של החוק, תחול על משרד הפנים החובה לפרסם באתר האינטרנט המשרדי הודעות תכנון ובנייה של המועצה הארצית והועדות המחוזיות.

 

הודעות של הוועדות המקומיות יפורסמו באתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות. בשלב הבא, חודש יולי 2009, יכללו הפרסומים באינטרנט, בנוסף להודעות התכנון והבנייה, את כל מסמכי התוכניות הרלוונטיות. בשלב האחרון, שנקבע לינואר 2010 יכלול אתר משרד הפנים את כל הודעות התכנון והבנייה, כולל המקומיות. כך למעשה ייבנה מאגר ארצי אחד, נגיש בחינם ונוח לעריכת חיפוש, להודעות תכנון ובנייה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים