שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מאסר על תנאי וקנס לראש עיריית קריית שמונה

  שנת מאסר על תנאי ו-250 אלף שקל קנס נגזרו על חיים ברביבאי. זאת, לאחר שהורשע בשורת עבירות, בהן לקיחת שוחד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים. "זה עוול, אני לא אדם מושחת, אני הולך לנקות את שמי", אמר

  בית משפט השלום בנצרת גזר הבוקר (יום ג') על ראש עיריית קריית שמונה, חיים ברביבאי, שנת מאסר על תנאי ו-250 אלף שקל קנס. מדובר בעבירות שיש עמן קלון, ולכן ברביבאי לא יוכל להתמודד בבחירות הקרובות.

   

  נשיא בית המשפט, השופט תאופיק כתילי כי במעשיו של ברביבאי דבק קלון, עובדה שאינה מאפשרת לו להתמודד לראשות העיר בבחירות הקרובות. בתום המשפט אמר ברביבאי כי בכוונתו לפרוש מהחיים הציבוריים, אך עם זאת הוא יפעל לנקות את שמו ולערער על הכרעת וגזר הדין. "זה עוול, אני לא אדם מושחת, אני הולך לנקות את שמי. מעניינת אותי יותר ההרשעה מאשר העונש. ההרשעה קשה מאוד. אני לא איש שלוקח שוחד".

   

  השופט כתילי כתב בגזר הדין: "בנסיבות המתוארות, מתחייבת הקביעה כי במעשיו של הנאשם דבק קלון. עצם הרחקתו של הנאשם מן החיים הציבוריים מהווה עונש חמור דיו". בתוך כך, קבע השופט כי ברביבאי - שהורשע ב-13 מ-24 סעיפי אישום - לא פנה אל אנשי עסקים במטרה לגרוף הון לכיסו הפרטי ולא מתוך תאוות בצע.

    

  בחודש אפריל הורשע ברביבאי בשורת עבירות - לקיחת שוחד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים. במהלך עדותו בבית המשפט הוא סיפר כי בחקירתו במשטרה נאמר לו שהוא נחקר באזהרה בגין לקיחת שוחד - בתגובה הוא ענה "אני - שוחד?". כמה ימים לאחר מכן הוא הודיע על כוונתו לצאת לחופשה מתפקידו ללא הגבלת זמן.

   

  מכתב האישום עלה, כי לאחר הסיבוב השני שנערך בבחירות לראשות העיר בשנת 2003,

  נקלעו ברביבאי וסיעת הליכוד לחובות כלכליים, בגינם התקשו בהחזרת חובות לבתי דפוס שסיפקו לו שירותים. עוד עולה כי ברביבאי ניצל את מעמדו כראש העיר וכיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה ופנה לקבלנים ואנשי עסקים שנזקקו לשירותיו בדרישה לקבל תרומות כספיות לקמפיין שניהל. את התרומות שקיבל העביר לבתי הדפוס לכיסוי חובותיו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים