שתף קטע נבחר

הרב עמאר: "חזרה בתשובה – צו השעה"

הרב הראשי השתתף באירוע סיום קורס השליחים של תנועת התשובה "מעיני הישועה", נתן לחניכים "טיפים" בהפצת יהדות, וקבע: "ישנה מחויבות גדולה מצידינו לקרב כל יהודי". הרב שמואל אליהו: "היעד הסופי שלנו - תשובה כללית באומה"

"דוכני הקירוב" של תנועות התשובה בציונית הדתית פרוסים בשנים האחרונות בחוצות הערים ולא היו מביישים גם את תנועת חב"ד. כעת מבקשים הרבנים להעתיק הצלחה נוספת של החסידות, בהקמת מערך 'שלוחים' להפצת יהדות ברוחו של הרב קוק. כ-80 חניכים סיימו השבוע את קורס השליחים הראשון של תנועת "מעיני הישועה", ובמפגש המסכם קיבלו את ברכת הדרך מהרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, ורבה של צפת, הרב שמואל אליהו.

  

הרב עמאר אמר לשליחים החדשים כי "פעילות התשובה היא צו השעה", וצייד אותם ב'טיפים' לדרך. "אסור להתייאש מאף יהודי", אמר הרב, "לפעמים מי שנראה שהוא מתווכח הרבה ועושה רושם שהוא הכי רחוק – אותו הכי קל להחזיר בתשובה". לדבריו, "עם ישראל בדור הזה הוא כמו חבית של חומר נפץ. מספיק קצת מאמץ כדי להדליק יהודי. בגלל הקלות שבחזרה בתשובה שבדור הזה, ישנה מחויבות גדולה יותר מצידינו לקרב כל יהודי... אני מבטיח לכם שהיום אין יהודי שלא מהרהר בתשובה".  

 

הרב הראשי הדגים זאת כשסיפר על ביקור ניחומים שערך בבית משפחת גולדווסר. "חששתי איך הם יקבלו אותי כי חשבתי שמדובר במשפחה רחוקה מאוד", גילה הרב. כשהגיע לבית המשפחה מצא במקום גם את נשיא המדינה שמעון פרס, וביקש ממנו להצטרף אליו לקריאת פרקי משניות. "עשינו אשכבה ואמרתי קדיש יחד עם האבא. כשסיימתי פניתי ללכת, אבל פתאום אח של החייל המנוח פנה אליי, חיבק אותי בדמעות התרגשות וביקש עוד בקשה אחת - שאשאר להתפלל מנחה"

  

"בחזרת הש"ץ אמרתי מילה במילה את הברכות כדי שיבין הציבור שאינו מורגל בהן, וראיתי את האח מתפלל בדבקות עצומה ואומר כל מילה יחד איתי. מנחה כזו מיוחדת לא מתפללים בכל יום. חשבתי לעצמי, ריבונו של עולם, איזה צמא אדיר יש ליהודים האלו. אין יהודי רחוק, זה רק אצלנו בדמיון".  

 

"משק ישראלי - על-פי התורה"

אורח נוסף בכינוס היה רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, שהגיע לדבר בפני השליחים במקום אביו החולה, הרב מרדכי אליהו. הוא הדגיש את הצורך בתשובה כללית ובשבירת המחיצות בין המגזרים השונים ובין הזרמים השונים בציבור הדתי. "אנחנו מתעסקים בתשובה פרטית של אנשים, אבל בסופו של דבר אנחנו צריכים להחזיר בתשובה את המדינה", אמר הרב. "היא תנהל משק ישראלי מתוקן על פי התורה, משא ומתן לפדיון שבויים ברוח היהדות, מלחמה בטרור כמו שצריך ועוד ועוד". לדבריו, "על זה התנועה עובדת מיום שקמה, ויחד נגיע גם אל היעד שהצבנו לנו".  

 

מנכ"ל 'מעיני הישועה' אביחי בוארון סיפר ל-ynet על שורה ארוכה ומגוונת של מרצים שהשתתפו בקורס הראשון, בהם רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן והרב שלמה אבינר, לצד ראש ישיבת ברסלב "חוט של חסד" הרב שלום ארוש, דובר חב"ד הרב מנחם ברוד ואחרים. בנוסף הופיעו בפני החניכים אנשי מקצוע מתחומי הניהול, השיווק והפסיכולוגיה.

  

בוארון מבטיח כי אחרי החגים יפתח מחזור נוסף בקורס השליחים. בינתיים ממשיכה התנועה להפעיל מרכזים למודעות יהודית בכפר סבא ובירושלים, וכ-500 פעילים מטעמה עוסקים בהפצת חומרי הסברה ביהדות ובארגון מפגשי חברה ולימוד בין דתיים לחילוניים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים