שתף קטע נבחר

חשד: הפרופסור מי-ם סחט ובעל דוקטורנטיות

הפרופסור אייל בן ארי, מרצה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית, חשוד כי סחט באיומים ובעל תוך ניצול יחסי מרות דוקטורנטיות שעבדו תחתיו. על-פי התלונות שהגיעו למשטרה הוא ביקש מהדוקטורנטיות לקיים עמו יחסי מין וכאשר הן סרבו איים כי יפסיק להן את המלגה. המשטרה: "ייתכן שהאוניברסיטה ידעה והעלימה עין"

פרופסור לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים חשוד שבעל תוך ניצול יחסי מרות וסחט דוקטורנטיות שעבדו תחתיו. על-פי החשד הפרוספור, אייל בן ארי (55) ביצע את המעשים לאורך כ-15 שנה. ראש צוות החקירה במשטרה, רס"ר מלכיאל הטב אמר היום (ד') במהלך דיון בעניין בבית המשפט: "ייתכן שהאוניברסיטה ידעה על כך והעלימה עין".

 

לטענת המשטרה הוא הודה בחלק מהחשדות נגדו. נציג המשטרה סיפר: "לפני מספר שבועות התקבלו מספר תלונות על כך שפרופסור בן ארי איש בעל שם בינלאומי סחט דוקטורנטיות שלו". התלונות שהגיעו היו אנונימיות והמשטרה פתחה בחקירה שממנה עלה חשד כי בן ארי אילץ את הדוקטורנטיות שלו לקיים איתו יחסי מין בארץ ובחו"ל.

 

עד כה מסרו עדות בפרשה מעל עשר נשים וחלקן הגישו תלונה. מדבריהן עולה, כי בן ארי איים על הדוקטורנטיות שאם לא יסכימו לקיים עמו יחסי מין הוא יפסיק את המלגות שלהן ולא יאפשר את המשך לימודיהן לתואר דוקטור.

 

לטענת המשטרה, בן ארי הודה כי ניהל רומן עם חלק מהנשים. מהחקירה עלה עוד כי בן ארי נהג לתת לדוקטורנטיות מתנות באופן לא סביר. החשד הוא שאת הכסף הוא לקח מתקציבי האוניברסיטה או מקרנות שעמד בראשן.

 

אנשי מרחב ציון במשטרת ירושלים עיכבו את בן ארי לחקירה ובבית המשפט ביקשו לשחררו בתנאי שיתרחק מהמתלוננות נגדו ומהאוניברסיטה ל-30 יום. בנוסף הוא נדרש להפקיד ערבות ונקבע כי הוא לא יוכל לצאת מהארץ בחודש הקרוב. הפרופ' הסכים לתנאי השחרור.

 

דוברת האוניברסיטה העברית אורית סוליציאנו מסרה בתגובה לחשדות כי: "האוניברסיטה דוחה באופן חד משמעי את טענות המשטרה. כל תלונה שהגיעה לאוניברסיטה בנושא טופלה באופן מיידי. הנציבה לענייני הטרדה מינית ניסתה לאתר באופן יזום מתלוננות, ופתחה בהליכי חקירה על-פי נהלי טיפול בהטרדה מינית".

 

היא הוסיפה כי: "עם הגיעו של מכתב אנונימי לרשויות האוניברסיטה על מעשים שנעשו לכאורה על-ידי אותו מרצה, הוא הועבר באופן מיידי למשטרת ישראל. המשטרה ביקשה מהאוניברסיטה לחדול מכל חקירה יזומה כדי שהיא תוכל לבצע חקירה כנדרש. האוניברסיטה רואה בחומרה רבה כל מעשה של הטרדה מינית ותפעל ככל הנדרש לטפל בתלונות מסוג זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופסור בן ארי
צילום: גיל יוחנן
האוניברסיטה העברית
צילום: רון פלד
מומלצים