שתף קטע נבחר

בקרוב: תשתית תקשורת נוספת - WiMax

משרד התקשורת הודיע היום (ד') על שלב מתקדם לקראת הקמת תשתית תקשורת WiMax בישראל. עד סוף השנה יצא מכרז המפעילים הראשון. בראש ועדת המכרזים יעמוד מנכ"ל המשרד

משרד התקשורת מפרסם היום שימוע לקראת שני מכרזים אשר יקימו תשתית תקשורת נוספת בישראל, נוסף על בזק, הכבלים ותשתית הסלולר. על פי הודעת משרד התקשורת, ינתן משקל לגורמים כמו המחיר הנמוך ביותר לדקה לצרכן והיקף הפריסה.

 

שר התקשורת אריאל אטיאס אמר היום בהודעתו לעיתונות כי "המכרז צפוי להביא להגברת התחרות, ולהורדת המחירים לצרכן. כיוון שברגע שהמחירים שיוצעו ע"י הזוכים יהיו נמוכים, גם החברות האחרות בענף , תהיינה חייבות להוזיל גם הן את המחירים".

 

בדו"ח מבקר המדינה האחרון נכתב כי "עד פברואר 2008 - כשנתיים לאחר שפנה לראשונה לציבור", לא הוגדרה מדיניות משרד התקשורת בנושא WiMAX, והונפקו לכמה מפעילים רישיונות לעשיית ניסוי טכנולוגי-שיווקי". המבקר דחק במשרד התקשורת להאיץ את קביעת המדיניות.

 

מכרז ראשון - עוד השנה

המכרז הראשון, אמור לצאת לדרך כבר בשנת 2008, ובמסגרתו יוקצו תדרים לטכנולוגיית WiMax. תינתן עדיפות ראשונה למפעילים חדשים, ועדיפות שניה לחברת מירס. מפעילות הסלולר הגדולות יותר (סלקום, פלאפון ופרטנר) לא יורשו להשתתף במכרז.

 

במכרז השני, המתוכנן לשנת 2011 יוקצו תדרים בתחומים אשר נמצאים כיום בשימוש משרד הביטחון (ולפי סיכום אמורים להיות מפונים לטובת שימוש אזרחי). במכרז השני תינתן עדיפות ראשונה למפעילות הסלולר הגדולות - אך לא מן הנמנע שלמכרז השני יגשו גם מפעילים חדשים. המשרד מציין במסמך המדיניות שלו, גם תחומי תדרים נוספים שיוקצו לפי צורך.

 

לקראת סוף השנה יצא מסמך המדיניות הסופי, אשר יכיל גם את כתב המינוי לוועדת המכרז. מסתמן כי בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד התקשורת, מרדכי מרדכי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכרז בקרוב. אטיאס
צילום: אהוד קינן
מומלצים