שתף קטע נבחר

השופט בדימוס חשין: אנו עוברים ימים קשים

צמרת המשפט בהווה ובעבר השתתפה הערב בטקס לציון 90 לבית המשפט המנדטורי. כולם היו שם, אבל השר דניאל פרידמן לא הוזמן ונשאר בבית. השופטת בדימוס דורנר ל-ynet: "בשנתיים האחרונות יש עצב. יש גורמים בשלטון שבאים לצמצם את סמכויות בג"ץ"

השופטים חוגגים, אבל השר נשאר בבית. בבית משפט השלום בירושלים נערך הערב (יום ד') לציון 90 שנה להקמת בית המשפט המנדטורי הראשון. בטקס השתתפו מרבית שופטי בית המשפט העליון לדורותיהם, אך מי שנעדר מהאירוע היה דווקא שר המשפטים, דניאל פרידמן, שלא זכה בהזמנה לאירוע.

 

מארגני הטקס הסבירו כי הוא מיועד לשופטים בעבר ובהווה, ולכן הוחלט לוותר על נוכחותו של פרידמן. לפני תחילת הטקס הרשמי עקץ שופט העליון לשעבר, מישאל חשין, את פרידמן: "יש שמחה מהולה בעצב והמבין יבין", הוא אמר ל-ynet, "אנו עוברים ימים קשים כיום. יכול להיות שלפני שנתיים זו הייתה שמחה אחרת. אלוהים גורם לספק לנו צרות כדי שנוכל להתגבר עליהן".

 

השופטת בדימוס, דליה דורנר, התייחסה אף היא למצב: "בשנתיים האחרונות יש עצב. יש סמכויות שלטון שבאות לצמצם את סמכויות בג"ץ. כבר נגרם נזק וצריך לקוות לטוב שהדבר הזה ייפסק". 

 

באירוע השתתפו בין השאר נשיאי בית המשפט העליון בדימוס, אהרן ברק ומאיר שמגר והשופטים לשעבר אליהו מצא,

מרים בן פורת ואליעזר גולדברג. נשיאת בית המשפט העליון המכהנת, דורית ביניש, הגיעה לאירוע עם השופטת עדנה ארבל.

 

בנאומה, פנתה ביניש לקודמיה בתפקיד ואמרה: "אני חשה את אותה יראה כמו היראה שחשתי בזמן שטענתי לפניכם".

 

מבקר המדינה לשעבר, אליעזר גולדברג, אמר באירוע כי: "יש לנו שופטים מצוינים כמו בעבר ואני לא מבין את הסיבות לאי האמון שמביע הציבור", הוא אמר.

 

בטקס נכחו גם שופטים מכהנים דוגמת יעקב צבן מבית המשפט המחוזי בירושלים ונשיא בית משפט השלום בירושלים, אמנון כהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מישאל חשין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים