שתף קטע נבחר

שימוע למג"ד מפרשת הירי בפלסטיני הכפות

מפקדו של החייל שתועד יורה כדור גומי לעבר פלסטיני בנעלין, מפקד גדוד 71 של השריון סגן אלוף עמרי, ישמיע היום את גרסתו בפני הפרקליט הצבאי הראשי. זאת, במסגרת שימוע שנערך לקראת גיבוש ההחלטה על אופי הצעדים שיינקטו נגדו. שימוע דומה ייערך בשבוע הבא לחייל היורה

הפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אבי מנדלבליט, יערוך היום (ה') שימוע למפקד גדוד 71 של השריון, סגן אלוף עמרי, המעורב בפרשת ירי כדור הגומי בפלסטיני הכפות בנעלין לפני כחודש, זאת לפני גיבוש ההחלטה הסופית על הצעדים שיינקטו נגד המג"ד הנמצא כעת בחופשה כפויה. שימוע דומה ייערך בשבוע הבא לחייל היורה, סמל ראשון ל'.

 

עם תום חקירת מצ"ח, מצוי כעת תיק החקירה בידי בכירי הפרקליטות הצבאית שאמורים לגבש החלטה אם להסתפק בדין משמעתי נגד שני המעורבים המרכזיים בפרשה או להגיש נגדם כתבי אישום פליליים. הפרקליט הצבאי הראשי מצוי אף הוא בצוות שאמור לקבל את ההחלטה. זאת, בשל העובדה כי בפרשה מעורב גם מפקד הגדוד הנחשב לקצין בכיר, ועל כן לתת אלוף מנדלבליט ישנה השפעה מכרעת על ההחלטה, לצד התובע הצבאי הראשי אל"מ לירון ליבמן.

 

בצהריים יתייצבו סנגוריו של המג"ד אל"מ עו"ד אודי בן אליעזר ועו"ד שלומי ציפורי בפני הפצ"ר וישמיעו את גרסת המג"ד, לפיה לא הורה בשום שלב לחייל לבצע ירי לעבר הפלסטיני הכפות, על אף שהמג"ד יצא דובר שקר בבדיקת הפוליגרף שנערכה לו במסגרת חקירת מצ"ח. ביום שני ייערך עימות דומה לחייל אותו מייצג עו"ד אילן כץ שיציג גרסה הפוכה לפיה הירי לעבר הפלסטיני הוא תוצאה של הוראה ישירה של המג"ד.

 

ההערכה היא כי בתום עריכת השימועים תתקבל ההחלטה לגבי המג"ד והחייל. יש לציין כי המג"ד נמצא כעת בחופשה כפויה בת עשרה ימים, כפי שקבע אתמול אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט. אם יוגש נגדו כתב אישום הדבר עשוי להשפיע על המשך תפקודו בגדוד וקידומו בצה"ל. גורמים המעורבים בחקירה ציינו כי לא מן הנמנע שבסופו של דבר ייגמר האירוע בדין משמעתי בלבד. זאת משום שיש קושי להוכיח כי הייתה כוונה או רצון לפגוע בפלסטיני וכיוון שבסופו של דבר הוא נפצע באורח קל ביותר. ייתכן שכך תבוא אל קיצה הפרשה המביכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות בצלם
תקרית הירי. ארכיון
באדיבות בצלם
מומלצים