שתף קטע נבחר

הפוליגרף קבע: המג"ד מנעלין לא דובר אמת

ל-ynet נודע כי המשטרה הצבאית, החוקרת את תקרית הירי של כדור גומי לעבר פלסטיני כפות, ערכה בדיקות פוליגרף לחייל היורה ולמפקדו. הבדיקות קבעו כי החייל, שטען כי המג"ד הורה לו לירות, דובר אמת ואילו מפקדו - לא. המג"ד, סגן אלוף עמרי, יפגש היום עם מפקדו, האלוף אייזנקוט, שעשוי לנקוט נגדו צעדים פיקודיים

התפתחות בחקירת תקרית הירי בנעלין: החייל סמ"ר ל', שירה בפלסטיני כפות , התגלה כדובר אמת בבדיקת פוליגרף השנייה שנערכה לו. אולם ל-ynet נודע כי מפקד הגדוד בשריון, סגן-אלוף עמרי, לא אמר את האמת בשאלות אודות האירוע. צה"ל עשוי לנקוט צעדים פיקודיים נגד המג"ד כבר בימים הקרובים.

 

היום (ג') צפוי סא"ל עמרי להיפגש עם אלוף פיקוד הצפון, גדי אייזנקוט, האחראי על חטיבת ברק שבה משרת המג"ד. ייתכן שאייזנקוט יחליט להשעות  

אותו מתפקידו עד סיום חקירת מצ"ח והחלטת הפרקליטות הצבאית. עד כה, זכה סא"ל עמרי לגיבוי ממפקדיו, על אף שכינו את הפרשה כ"אירוע לא טוב". אולם תוצאות הפוליגרף יכולות לשנות גישה זו.

 

המשטרה הצבאית ממשיכה לחקור את ירי כדור הגומי לעבר הפלסטיני אשרף אבו רחמה בנעלין. החוקרים, בפיקוד סגן-אלוף ארז רבן, צפויים להעביר בקרוב את חומר החקירה לפרקליטות הצבאית שתקבע כיצד לפעול בעניין השניים. בעימות שנערך בשבוע שעבר בין החייל למפקדו, דבקו הצדדים בגרסאותיהם המקוריות. החייל טען שקיבל פקודה לירות, והמג"ד הכחיש.

 

בשבוע שעבר ערך המג"ד בדיקת פוליגרף במכון אזרחי, בעצת עורכי דינו, אלוף-משנה אודי בן אליעזר ושלומי ציפורי. בבדיקה הפרטית יצא סא"ל כדובר אמת, אך חוקרי מצ"ח דרשו לערוך לו בדיקה נוספת במסגרת החקירה. זו נערכה שלשום, וכעבור כיממה התברר כי לא אמר את האמת.

 

החייל, לעומתו, עבר שתי בדיקות פוליגרף במסגרת חקירת מצ"ח. הבדיקה הראשונה שנערכה בשבוע שעבר לא העלתה ממצאים חד-משמעיים, ולכן ביקשו ממנו לבצע בדיקה נוספת השבוע, שבה יצא דובר אמת.

 

החייל, שחזר לשירות בגדוד ואמור להשתחרר בנובמבר הקרוב, הועבר מתפקידו בחפ"ק המג"ד ושובץ בפלוגה שלו. בשבוע שעבר הוא נעצר ושוחרר

תוך פחות מ-48 שעות. הסנגוריה הצבאית דרשה לשחררו לאלתר בין היתר בנימוק כי הוא לא מהווה כל סכנה וכי אין להשאירו במעצר כל עוד מפקדו פטור מכך. גורמים המעורבים בפרשה ציינו כי אם אכן יינקט צעדים פיקודיים נגד המג"ד, ייתכן שגם החייל יפגע מכך בדמות צעדים פיקודיים נגדו.

 

בפרקליטות הצבאית ממתינים לסיום החקירה כדי לפתוח בדיון בנוגע לחייל ולמג"ד. אם יוחלט על דין משמעתי בפרשה, היא תסיים בעונשים קלים בלבד לכל היותר, קלים בלבד, כמעט לא ישפיעו על שניהם. אולם במקרה שיוגשו כתבי אישום בפרשה, הדבר עלול לפגוע באופן משמעותי בקידומו העתידי של סא"ל עמרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות בצלם
תיעוד הירי בנעלין
באדיבות בצלם
רגלו של הפלסטיני שנפצע
מומלצים