שתף קטע נבחר

סין עונה לארה"ב: לא נפסיק לצנזר את הרשת

ממשלת סין מסרבת לקיים את ההבטחה להקפיא את הצנזורה על האינטרנט בתקופת האולימפיאדה, וטוענת כי ארה"ב מתערבת בגסות בענייניה הפרטיים. "אנחנו מקווים שהכתבים הזרים יכבדו את החוק הסיני", מסר דובר הוועד האולימפי בסין

המחלוקת סביב החלטתה של סין לצנזר את הגלישה באינטרנט לכתבים הזרים שמגיעים לסקר את האולימפיאדה ממשיכה להכות גלים, אך סין מתעקשת כי לא תקל על ההגבלות ברשת.

 

אחרי שנחשף כי למרות ההבטחות שהבטיחה טרם ההכנות למשחקים האולימפיים, הצנזורה המקוונת תתנהל כסדרה, השלטון הקומוניסטי הסיני השיב בחומרה למבקרים. "איננו שבעי רצון מהעניין. האמריקנים התערבו באופן גס בענייניה הפנימיים של סין והעבירו את המסרים הלא נכונים למתנגדיה", נכתב באתר האינטרנט של משרד החוץ של סין.

 

ההצהרה באתר האינטרנט מתייחסת לפגישה שניהל לאחרונה הנשיא בוש עם מספר מתנגדים למשטר הסיני. בעקבות המפגש, הכריז הבית הלבן כי אין לסין מה לפחד מהאינטרנט ולצנזרו, וכן יש לשפר את מצב זכויות האדם בסין ולהפסיק את דיכוי המיעוטים. ליו ג'יאנצ'או, דובר משרד החוץ הסיני, דחה את הדברים והכריז כי האתרים החסומים הם אתרים שמפרים את החוק הסיני, ולכן יישארו חסומים.

 

"מספר קטן בלבד של אתרים נחסם, והאתרים האלו מפירים את החוק", אמר גם דובר הוועד האוליפי בבייג'ינג, סון וויד, כשנשאל אף הוא אם יוסרו החסימות. "אנחנו מקווים שהתקשורת הזרה תכבד את החקיקה הסינית בנושא".

 

בין האתרים שחסומים לגלישה ניתן למנות אתרים של הארגון הרוחני פאלון גונג, של ארגון זכויות האדם אמנסטי, של הממשלה הטיבטית הגולה, "עיתונאים ללא גבולות" ומתנגדי משטר נוספים. לאחרונה פורסם כי המשרד לביטחון הציבור הסיני דורש גם מבתי מלון המארחים כתבים המסקרים את האולימפיאדה לנטר את החיבור לרשת של אורחיהם, וליידע אותם כי כל מייל שהם שולחים או אתר שהם מבקרים בו נרשם ומועבר לצנזורה הסינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מתרבת בעניינים פרטיים"
צילום: AFP
מומלצים