שתף קטע נבחר

בגדה: עימות בין מג"ב לפלסטינים פוצץ החתונה

כ-2,500 בני אדם הגיעו לחגוג את נישואיו של מוניר עוואד בכפר עוורתא הסמוך לשכם. השמחה בחצר הבית וברחוב הופרעה כשהגיעו שוטרי מג"ב למקום ופיזרו את ההתקהלות בגז מדמיע. מג"ב: הנוכחים השליכו אבנים לעבר הכוח שעסק באבטחת מתפללים יהודים באזור

באשיר עוואד היה בעננים ביום חמישי האחרון. אחרי חודשים של הכנות נערך טקס הנישואים של בנו מוניר בהשתתפות 2,500 מוזמנים בכפרו עוורתא, הסמוך לשכם. כמנהג הכפריים, בהיעדר אולם שמחה, התקיימה החתונה בחצר הבית וברחוב הסמוך. החגיגה הופסקה בשלב מאוחר יותר, כאשר כוח מג"ב שעסק באבטחת מתפללים הגיע לאזור.

 

במהלך הארוע בקעו מן הרמקולים שירי חתונה מסורתיים שהיללו את החתן, את אביו ואת האורחים שכיבדו את האירוע בנוכחותם. באשיר הסתובב בין האורחים סמוך למעגל הדבקה שסגר על בנו ולחץ ידיים. הוא הודה לחוגגים על הכבוד שעשו לו ולמשפחתו.

 

השעה היתה 23:30 והחתונה נכנסה כבר לשלביה האחרונים, אך אז הגיעו אל המקום שני ג'יפים של מג"ב. החיילים הודיעו לחוגגים בכריזה כי הם מפריעים לתנועה ברחוב וכי יש להם שתי דקות להתפנות מהמקום. לאחר מכן - ידו שלושה רימוני גז מדמיע לעברם.

 

"חלק מהאורחים עזב את המקום, אך הרוב הגדול נכנס אל תוך הבית כדי לאפשר לשני הג'יפים לעבור. לא היתה כל השלכת אבנים לעברם", סיפר באשיר עוואד ל-ynet בכאב. "אם עד לאותו רגע הריחו האורחים את הפרחים והבושם שפיזרנו בחתונה, מאותו רגע הם נאלצו להתמודד עם הגז המדמיע". לדבריו, לאחר מכן השליכו השוטרים גם שני רימוני הלם לחצר הבית כדי להשאיר "כרטיס ביקור" לנוכחים.

  

האב: רק חגגנו; מג"ב: זרקו עלינו אבנים

"במזל לא היו נפגעים", אמר באשיר בזעם. "לדעתי הם הגיעו לרחוב כדי לאבטח הגעת מתפללים יהודים לקברים שנמצאים בכפר.

קבר של אחד בשם איתמר ושל עוד אחד שאני לא מכיר את שמו, אבל מה שמפתיע הוא שהקברים הם בכלל בצדו השני של הכפר ולא קרובים לבית שלנו".

 

במג"ב מציירים תמונה אחרת לגמרי של האירוע ומסרו בתגובה כי הכוח פעל במסגרת אבטחת מתפללים באזור. "בשלב מסויים זרקו אנשים שהשתתפו באירוע, בו נכחו כ-200 איש, אבנים לעבר הכוח. באישור גורם צבאי ירו השוטרים גז מדמיע ורימוני הלם על מנת לטפל במפרי הסדר וזורקי האבנים". גורמים במינהל האזרחי אמרו כי בבוקר שלאחר התקרית התקבלה תלונה מצד הפלסטינים על נזק שנגרם לרכושם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימות בין מג"ב לפלסטינים (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים