שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה קרה לניידות הקרטון?

  זוכרים את הניידות והשוטרים מקרטון, שאומרים היו לעזור במלחמה בתאונות הדרכים? למרות טענות המשטרה כי הם יעילים במיוחד, הורדה התפאורה מכבישי הארץ כבר לפני שנה. בחודשים הקרובים תיבחן מחדש יעילותם

  משטרת התנועה תיבחן בחודשים הקרובים את "חזרתם לשירות" של שוטרי וניידות הקרטון. מדובר באמצעי ההרתעה שהוצב בכבישים ב-2004, על-ידי ראש אגף התנועה דאז, ניצב שחר איילון. יחד עם שוטרי הקרטון, יבחנו במשטרת התנועה גם שלל אמצעים נוספים, משוכללים יותר, האמורים לעזור לשוטרים בשר ודם לאכוף את החוק על הכביש.


  ניידת ושוטר דמה - בעתיד אולי יחזרו "לפטרל" בכבישים

   

  בחודש אוקטובר, שנת 2004, התבשרו נהגי ישראל על תגבור של ממש לכוח האדם העומד לרשות אגף התנועה במשטרה - ניידות ושוטרי דמה, העשויים מקרטון. חלקם, בעיקר בשעות החשיכה, צויד גם ב"גשר אורות" מהבהב, שאמור היה להפוך את המראה למציאותי יותר, ולשפר עוד יותר את אפקט ההרתעה. לטענת המשטרה מדובר היה בהצלחה מרשימה, והמספרים שהועברו לידי ynet הראו זאת באופן ברור. העמדת ניידת שכזו בכביש מהיר, הורידה מיידית ובעשרות אחוזים את מספר העוברים על המהירות המותרת.

   

  אלא שהפרויקט הזה, עליו חתום היה איילון, לא שכנע את מי שתפס את מקומו כראש אגף התנועה החדש, ניצב אבי בן חמו. זה האחרון הורה להפסיק להשתמש במצגות הקרטון, ואפסן אותן מאז במחסני המשטרה. כדאי לציין כי מאז הוכנסו לשירות לפני יותר מארבע שנים, הושחתו לא מעט מהן על-ידי נהגים שעברו לצדן. כרגע, כך מעריכים במשטרת התנועה, מאופסנות מספר יחידות בלבד.

   

  החדשות הן כי בחודשים הקרובים, הן עשויות למצוא עצמן שוב על הכבישים, לצד "אמצעים פירוטכניים" שונים נוספים, כפי שמגדירים זאת במשטרה. עוד אומרים שם היום כי במקביל לבחירת האמצעים השונים והמתאימים, נבחנת גם האפשרות להגדיל משמעותית את הכמות.


  רעיון שנותר במגירה - סובארו אימפרזה כרכב מרדף (עיבוד תמונה: שירלי דגוגה)

   

  אמצעי אחד שלבטח לא יכנס לרשימת האפשרויות, למרות שגם את התאמתו בדקו בתקופת איילון - ניידת המרדף המהירה. בעבר בדקו במשטרה את האפשרות לעשות שימוש בכלי רכב מהיר במיוחד, אשר יספק מענה למרדפים מיוחדים, וישמש גם כאמצעי הרתעה בולט. בזמנו נבחנה האפשרות לעשות שימוש באחת משתי רפליקות הראלי המשווקת בישראל - סובארו אימפרזה טורבו, או מיצובישי לאנסר איבו. היום מבהירים במשטרה כי אין אפשרות להעסיק כלי רכב שכזה, בעיקר מכיוון שלא ניתן להשכיר אותו בחברות המוכרות, ולמשטרה אין כל עניין ברכישה של אחד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניידת הדמה בעבודה
  צילום: משטרת ישראל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים