שתף קטע נבחר

בעקבות תיעוד הירי בנעלין: המג"ד יועבר מתפקידו

הפרקליט הצבאי הראשי, אבי מנדלבליט, סיכם עם מפקד גדוד 71 של השריון, סגן אלוף עמרי, כי הוא יסיים את תפקידו בעקבות התקרית, בה נורה פלסטיני כפות מטווח קצר בנעלין. ל-ynet נודע כי המג"ד והחייל היורה, סמ"ר ל', יועמדו לדין בעבירה של התנהגות בלתי הולמת

מפקד גדוד 71 של השריון, סגן אלוף עמרי, יסיים את תפקידו בעקבות התקרית בה נורה פלסטיני מטווח קצר בנעלין - כך הוחלט הערב (יום ד') בצה"ל, לאחר שהפרקליט הצבאי הראשי, אבי מנדלבליט, בחן את חומר החקירה שנאסף בפרשה. ל-ynet נודע כי מנדלבליט החליט עוד להעמיד לדין את סא"ל עמרי והחייל היורה, סמ"ר ל', בעבירה של התנהגות בלתי הולמת.

 

התקרית, שפורסמה לראשונה ב-ynet, עוררה הדים רבים ומח"ט בנימין, אל"מ אביב רשף, אף קיבל הערה בתיקו האישי מכיוון שלא דיווח באופן תקין על המקרה למצ"ח. העבירה שבה יועמדו לדין המג"ד ופקודו היא עבירה קלה יחסית שאינה נושאת רישום פלילי ומשפטם צפוי להסתיים בהסדר מול הפרקליטות הצבאית.

 

החלטת הפצ"ר התקבלה בעקבות סיכום אליו הגיע עם המג"ד והחייל שירה.

עוד הוחלט כי, לפי שעה, סגן אלוף עמרי לא יוכל להמשיך בתפקיד פיקודי. הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, צפוי להיפגש המג"ד הפורש ולדון עמו בהמשך דרכו. סגן אלוף עמרי שוחח הערב עם המפקדים בגדודו ועדכן אותם על סיום תפקידו.

 

כתב האישום נגד השניים יוגש כבר בימים הקרובים לבית הדין. ההליך המשפטי אמור להסתיים בהסדר, שבסופו עלול החייל לרדת לדרגת טוראי. כמו כן שני המעורבים בפרשה עשויים במסגרת ההסדר לקבל עונש של מאסר על תנאי. חקירת הפרשה החלה לאחר פרסום ב-ynet של קלטת שצילמה נערה פלסטינית בת 14 ובו נראה חייל צה"ל כאשר הוא יורה כדור מתכת מצופה גומי לעבר פלסטיני כפות, שנעצר לאחר שהשתתף בעימותים באזור נעלין.

 

עם תחילת חקירת מצ"ח התברר כי ישנה מחלוקת בין החייל שירה את הכדור למפקד גדוד 71 של השריון, סגן אלוף עמרי, שאחז בפלסטיני בזמן הירי.

החייל טען כבר בחקירתו הראשונה כי ביצע את הירי בהוראת הקצין. המג"ד טען מנגד כי בשום שלב הוא לא נתן הוראה כזו וביקש רק להפחיד את הפלסטיני.

 

במהלך החקירה נערך עימות בין השניים בו הם חזרו על גרסותיהם. פרט לכך, נערכו לשניים בדיקות פוליגרף מהן עלה כי המג"ד שיקר ואילו החייל דיבר אמת. בעקבות הבדיקה הוצא המג"ד לחופשה כפויה בת 10 ימים. בימים האחרונים ערך הפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אבי מנדלבליט, שימוע למג"ד ולחייל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים