שתף קטע נבחר

הלייזר השאיר צלקות - אמריקן לייזר תפצה

אמריקן לייזר הבטיחה למטופל גוף חלק משיער, אך לא רק שהשיער הוסר חלקית, הלייזר אף הותיר בגופו צלקות. התובע על שיער גופו: "הכל לסירוגין, כמו בלוח שחמט, באופן מכוער מאוד". אמריקן לייזר: הסברנו הכל למטופל לפני החתימה על ההסכם. השופט: המטופל יפוצה בסכום של 42,416 שקל

במרס 2001, נחתם בין התובע לבין אמריקן לייזר הסכם טיפולים להסרת שיער, במסגרתו התחייבה אמריקן לייזר להסיר שיער גוף של התובע באמצעות מכשיר Light Sheer. התובע שילם לאמריקן לייזר במסגרת ההסכם סכום של 14 אלף שקל.

 

לטענת התובע, הוא עבר במשך ארבע שנים אצל אמריקן לייזר 12 טיפולים באזור הכתפיים ותשעה טיפולים באזורי הבטן והחזה, אלא שהתוצאה שהובטחה בהסכם לא הושגה. התובע טען שסמוך לחודש אוגוסט 2002, הופיעו אצלו פצעים מוגלתיים באזור הבטן, אשר לא נרפאו במשך כשנה, ואף הותירו צלקות באזור בטנו, הכל מבלי שהוא הוזהר כי קיים סיכון להופעת פצעים כאמור.

 

לטענת התובע, כיום יש בגופו שטחים המכוסים בשיער, יש שטחים בהם הוסר השיער, ושטחים אחרים בהם הוסר השיער באופן חלקי, ולדבריו: "הכל לסירוגין, כמו בלוח שחמט, באופן מכוער מאוד". התובע טען כי אמריקן לייזר הפרה את התחייבויותיה בהסכמים שכרתה עימו, וכי קיימה עימו מו"מ בחוסר תום לב, בכך שלא העמידה אותו על הסיכונים האמיתיים שבטיפול, והציגה בפניו מצגי שווא לעניין הצלחת הטיפול. לטענת התובע, התנהגות אמריקן לייזר עולה כדי ביצוע עוולת רשלנות כלפיו.

 

אמריקן לייזר הכחישה את התביעה, וטענה כי היא עמדה בכל התחייבויותיה והבטחותיה. לטענתה, היא נתנה לתובע לפני החתימה על ההסכם את כל ההסברים והמידע הדרושים, והתובע הסכים לקבל את הטיפול לאחר שהיה בפניו כל המידע הנדרש.

 

השופט גד גדעון, מבימ"ש השלום בבאר-שבע, קיבל את גרסת התובע, וקבע כי הוא הוכיח טענותיו בעניין אי קיום התחייבויות אמריקן לייזר על פי ההסכמים, והתרשלותה בטיפול בו.

 

השופט ציין כי במהלך הדיון התובע פשט את חולצתו וכל הנוכחים יכולים היו להתרשם ממצב שיער גופו. לדבריו: "רואים בבירור שכתף שמאל שעירה יותר ובשתי הכתפיים יש איזורים שבהם יש 'קרחות'. גם בבטן רואים 'קרחות'". השופט קבע, כי תוצאת הטיפול לא הייתה אפילו קרובה לתוצאה המובטחת.

 

נפסק כי רשלנות אמריקן לייזר בטיפול בתובע נלמדת הן מכשלון הטיפול, והתפתחות תופעת הלוואי החריפה והבלתי צפויה (פצעים וצלקות בבטן), והן מכך שברישומי אמריקן לייזר עצמה, אין זכר לבדיקות פיזיות מקדימות בתובע, עובר לתחילת הטיפול בו.

 

לפיכך נקבע, כי יש להורות על השבת מלוא התשלום ששילם התובע בגין הטיפולים, וכן לפצותו בגין נזקיו, בכללם " הכאב הפיזי והנפשי, שהיו מנת חלקו עקב כשלון הטיפול בו, הבושה וההפרעה המשמעותית לשגרת חייו", וזאת בסך כולל של 42,416 שקל.

 

אמריקן לייזר והראל, חב' הביטוח שבטחה אותה, חויבו לשלם לתובע יחד ולחוד את הסכום שנפסק.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים