שתף קטע נבחר

רבנים, הרחם שייך לאישה

ההלכה היהודית בעצמה מכירה ברצון הטבעי של כל אדם להביא צאצאים לעולם ואף מצווה על הגבר להצליח במשימה בכל מחיר. אבל הרב אריאל, מסתבר שאותו דין אינו קיים לגבי נשים. אירית רוזנבלום קוראת לרבנים לערוך חשבון נפש ביחס לחד הוריות

בישראל כיום כארבע עשרה אלף אמהות יחידניות מבחירה (נשים שבחרו להביא צאצאים לעולם ללא בן זוג) ועוד קרוב למאה וחמש עשרה אלף נשים חד הוריות. הרבנים אריאל ורבינוביץ, החליטו שכמאה שלושים אלף אמהות אינן ראויות להיות אמהות, והרב רבינוביץ' אף הוסיף כי "חלקן רשעות ואכזריות ולא ראויות להיות אם לשום יצור אנוש".

 

זהו יום קודר לרבנים המכריזים על עצמם בדרך כלל כליברלים המתאימים את ההלכה היהודית לרוח הזמן. היום ראינו כי גם רבנים החברים בצהר, כחבריהם בעולם החרדי, מתייחסים לאשה כקינינו הפרטי של הגבר ומחליטים עבור אלפי נשים האם מותר להם לממש את זכותן הבסיסית הביולוגית והטבעית להיות אמהות.

 

זכות זו, שהאישה נתברכה בה, היא זכותה שלה בלבד, כך גם הדרך לממשה. ההלכה היהודית בעצמה מכירה ברצון הטבעי של כל אדם להביא צאצאים לעולם ואף מצווה על הגבר להצליח במשימה בכל מחיר כך שאם אינו מצליח לעשות זאת עם אישה אחת עליו לגרשה ולשאת אחרת תחתיה. מסתבר שאותו דין אינו קיים לגבי נשים, שהם להזכיר, מעניקות החיים לכל "ייצור אנוש".

 

ראוי לרבנים הגוזרים כליה על רחמן של נשים כל כך רבות, לעשות חשבון נפש נוקב רגע לפני שהם מחליטים לשמש כבית דין של מעלה ולדון גורלן של אלפי נשים לעריריות.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים