שתף קטע נבחר

עיתונאים הושעו מכנס האבטחה כי פרצו למחשבים

שלושה כתבים צרפתיים פרצו למחשבים של עיתונאים מתחרים במהלך כנס האבטחה Black Hat, והושעו מהכנס לצמיתות

אלפי האקרים מסתובבים בימים האחרונים בכנס הבטחה Black Hat בלאס ווגאס ומנסים ליירט מידע חשוב שמסתובב ברשת האינטרנט האלחוטית במקום. אך מקום אחד אמור להיות מחוץ לתחום: חדר העיתונאים. שלושה עיתונאים צרפתיים שהצליחו לפרוץ למחשבים של עיתונאים מתחרים הושעו מהכנס לאחר שנתפסו.

 

הכתבים הצרפתים הצליחו, על ידי פריצה לרשת המאובטחת שהוקצתה לעיתונאים, להשיג שמות משתמש וססמאות של כתבים מלפחות שני גופי תקשורת מתחרים: eWeek ו-Cnet.

 

קיר הכבשים

מי שמגיע לכנס Black Hat יודע שעליו להזהר מפריצות. הכנס מלא בהאקרים שמנטרים אחר התעבורה ברשת האלחוטית במקום, זאת כדי לנסות להשיג מידע רגיש. ברשת אף פועל פורום "קיר הכבשים" (Wall of Sheep), בו מפרסמים האקרים את המידע שהצליחו להשיג בכנס, כדי להשפיל מומחי אבטחה שלא מצליחים לאבטח את המחשב שלהם.

 

עיתונאים, לעומת זאת, לא אמורים לחשוש, שכן להם מוקצה חיבור אינטרנט חוטי ונפרד, הנמצא מחוץ לתחום הפריצות ול"קיר הכבשים". דבר זה לא מנע מהעיתונאים הצרפתיים לנצל פירצת אבטחה ברשת המאובטחת כדי לחדור למחשבי המתחרים ולשלוף משם ססמאות.

 

שניים מהעיתונאים הצרפתיים, דומיניק ג'וניו ומרק ברמי, טוענים כי הפריצה נעשתה על ידי העיתונאי השלישי, מארו ישראל, ללא ידיעתם. "אני לא יכול להסביר למה הוא עשה את זה," אומר ברמי, "אני חושב שמדובר בסוג של משחק בשבילו. אני מאוד כועס עליו, עד עכשיו היו לי יחסי עבודה טובים עם Black Hat, שנמשכו שלוש שנים".

 

מארגני הכנס בודקים את הנושא, ובקרוב יגיעו להחלטה האם להגיש תביעה כנגד העיתונאים הצרפתיים.

 

הדיווח המקורי: ג'ורדן רוברטסון, AP

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשופים בכנס ההאקרים
צילום: index open
מומלצים